Wymarzony zakład radiologii i diagnostyki obrazowej... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWymarzony zakład radiologii i diagnostyki obrazowej... - dlaszpitali.pl

Wymarzony zakład radiologii i diagnostyki obrazowej według inżyniera klinicznego

opm-wymarzony-zaklad-radiologii-i-diagnostyki-obrazowej-inzyniera-klinicznegofot. iStock

W  strukturze zakładów diagnostyki obrazowej wyróżnia się kilka pracowni. Podstawowymi są: pracownia RTG, inaczej nazywana pracownią radiologii klasycznej bądź radiodiagnostyki, pracownia ultrasonografii i pracownia tomografii komputerowej.

Z  jakich pracowni składałby się zakład radiologii i  diagnostyki obrazowej według inżyniera klinicznego?

Odpowiedź na  to  pytanie nie jest wcale taka oczywista. Należy wziąć pod uwagę, czy dany zakład specjalizuje się w  określonej dziedzinie medycyny, np. zakłady diagnostyki przy ośrodkach onkologicznych bądź ośrodkach pediatrycznych czy też urazowych. Dodatkową okolicznością jest funkcjonowanie zakładu jako części uniwersyteckiej, gdzie prowadzone są  badania naukowe. Od  powyższych aspektów zależne będzie wyposażenie zakładów radiologii i  diagnostyki obrazowej. Zgodnie z  tytułem artykułu przedstawiony zostanie wymarzony obraz funkcjonowania i  wyposażenia w  sprzęt medyczny zakładów uniwersyteckich, w  których prowadzone są  prace naukowe i  rozwojowe.

Podstawowe pracownie i  ich wyposażenie

Rozwój radiologii rozpoczął się wraz z  odkryciem promieniowania X  przez Wilhelma Roentgena w  1895 roku. Po  około dwóch latach od  odkrycia rozpo...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp