Łóżka pediatryczne – kluczowe kryteria podczas wyboru
Regulacja wysokości oraz poszczególnych segmentów
Regulacja poszczególnych segmentów oraz wysokości w przypadku łóżek pediatrycznych może być realizowana zarówno w sposób mechaniczny, jak i elektryczny. Im bardziej rozwinięte łóżko pediatryczne, tym posiada większe możliwości regulacji poszczególnych segmentów. W zależności od specyfiki oddziału, ale również indywidualnych preferencji użytkownika, dobierany jest właściwy zakres oraz sposób regulacji poszczególnych sekcji i wysokości.
Dzięki zastosowaniu odpowiedniej ruchomości sekcji uzyskuje się pozycje Trendelenburga4, anty-Trendelenburga5 oraz pozycję krzesła kardiologicznego6, które odgrywają szczególną rolę w łóżkach pediatrycznych przeznaczonych do intensywnej opieki.
Podobnie jak w standardowych łóżkach występują dwa rodzaje konstrukcji: kolumnowa i pantograficzna. W przypadku oddziałów, dla których wykonuje się leżącemu pacjentowi badanie RTG przy użyciu ramienia C, niezbędne jest wyposażenie go w konstrukcję kolumnową.
Udźwig/nośność
Udźwig, inaczej nośność, to maksymalne obciążenie, jakiemu może zostać poddane łóżko. To jedno z kluczowych kryteriów podczas dokonywania wyboru łóżek pediatrycznych, szczególnie w obecnych czasach, kiedy dzieci coraz częściej mają problemy z nadwagą. Wobec tego, określając minimalną wartość udźwigu, powinniśmy ją zawyżyć w stosunku do średniej wagi przyjmowanych przez oddział pacjentów. W przypadku zakupu łóżek do nowo otwieranej jednostki nośność możemy określić na podstawie danych statystycznych wagi dzieci na obszarze, dla którego świadczone będą usługi medyczne. Warto podkreślić, że udźwig określany przez producent...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online