Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z.. - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plUstawa o zmianie niektórych ustaw w związku z.. - dlaszpitali.pl

Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia

OPM_5_19_ustawa-o-zmianie-niektorych-ustawfot. iStock

W ustawie wprowadzono wiele zmian harmonizujących bądź doprecyzowujących już istniejące regulacje, niezbędne do zapewnienia funkcjonowania obszernej klasy rozwiązań określanymi mianem e-zdrowia. Wprowadzono także szereg zmian i nowych zapisów dotyczących zupełnie innych obszarów.

9 sierpnia 2019 roku Prezydent Andrzej Duda podpisał Ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia. Podpisanie ustawy poprzedził bardzo krótki proces legislacyjny, a samo posiedzenie sejmowe Komisji Zdrowia, które miało miejsce 17 lipca 2019 r., objęło tylko pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy. Po przyjęciu bardzo licznej listy (około 50) autopoprawek, przedstawionej tuż przed posiedzeniem Komisji, projekt został skierowany na obrady plenarne Sejmu, który przegłosował przyjęcie go dwa dni później (1).

Nie sposób nie zgodzić się z twierdzeniami posłów opozycji, że taki sposób tworzenia prawa nie gwarantuje jego odpowiedniej jakości, choć (jak sami potwierdzili w swoich wypowiedziach) nikt nie jest przeciwny samej materii ustawy, która niewątpliwie jest potrzebna i stanowi ewolucyjny krok w porządkowaniu obszaru związanego z elektroniczną dokumentacją medyczną oraz procesami z nią związanymi. Stanowisko to potwierdziło się w trakcie głosowania ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp