Rola technologii medycznych w OAiIT w kontekście zachorowań na COVID-19
Technologie wymienione w niniejszym artykule mają zastosowanie u pacjentów w stanach ciężkich, najczęściej w oddziałach intensywnej terapii. W przypadkach zakażenia koronawirusem nie u każdego pacjenta mogą mieć zastosowanie wszystkie warianty monitorowania i terapii.
Od końca ubiegłego roku świat jest ogarnięty pandemią SARS-CoV-2. Wprowadziła ona zagrożenie wśród ludności, jak i chaos w systemy opieki zdrowotnej w zasadzie wszystkich państw na kuli ziemskiej. Od początku trwania pandemii podjęto próby opracowania wytycznych postępowania zarówno w sferze medycznej, jak i społecznej opartej na danych epidemiologicznych. Opracowanie rekomendacji dotyczących postępowania profilaktycznego, diagnostycznego, jak i terapeutycznego było i jest przedmiotem wielu specjalności medycznych. Jednakże w dalszym ciągu (pomimo zebranych doświadczeń i wyników badań) zbyt mało wiemy na ten temat. Niewiele jest w dalszym ciągu poprawnie przeprowadzonych metodologicznie badań klinicznych, z których wyciągnięte wnioski posłużą do opracowania rekomendacji zarówno dla profilaktyki, jak i terapii. Opracowywane do tej pory rekomendacje nie zawsze przedstawiają spójne stanowisko. Całe środowisko medyczne, niezależnie od wykonywanej specjalizacji, stopniowo zdobywa wiedzę na ten temat. Nieznane są przede wszystkim konsekwencje odległe choroby objawowej, jak i bezobjawowej.
<...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online