Przychodnie wielospecjalistyczne - Strona 2 z 3 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPrzychodnie wielospecjalistyczne - Strona 2 z 3 - dlaszpitali.pl

Przychodnie wielospecjalistyczne

Rodzaje przychodni

W naszej praktyce projektowej tworzyliśmy wiele typów przychodni, które poniżej zostaną scharakteryzowane. Wszystkie muszą spełniać ogólne przepisy budowlane, pożarowe i sanitarne, jak również rozporządzenia ministra zdrowia i posiadać pozytywną opinię rzeczoznawców sanepidu i d.s. pożarowych.

  1. przychodnie podstawowe

    Najbardziej typowym zadaniem projektowym w tej dziedzinie są wielospecjalistyczne przychodnie pierwszego kontaktu. W założeniu mają służyć wielu specjalnościom medycznym i pacjentom z różnymi problemami. Często projektuje się gabinety typowe, o uniwersalnych kształtach i wyposażeniu, pozwalające na elastyczne zarządzanie i przydzielanie ich różnym lekarzom w zależności od dnia lub godziny przyjęć. W mniejszych przychodniach, tzw. POZ, występuje dodatkowo gabinet zabiegowy – często służący też jako punkt pobrań, ew. punkt szczepień.
  2. duże przychodnie wielospecjalistyczne

    W większych przychodniach dochodzą gabinety specjalistyczne, np. ginekologiczne, urologiczne (z kabinami higieniczno-sanitarnymi), okulistyczne (z pomieszczeniem zaciemnionym), czasami większe specjalistyczne sale zabiegowe o warunkach higienicznych zbliżonych do sal operacyjnych. 

    Często program dużych przychodni jest uzupełniany o diagnostykę – od najprostszej – USG, poprzez diagnostykę kardiologiczną, podstawową diagnostykę laboratoryjną, aż po ciężką diagnostykę obrazową RTG, CT, MRI.

    Przychodnie zawierające część pediatryczną muszą mieć zaprojektowane oddzielne wejście i umożliwiać korzystanie z placówki bez kontaktu z dorosłymi pacjentami. Możliwe jest jednak korzystanie przez dzieci z gabinetów specjalistycznych, a szczególnie z diagnostyki. Wymagany jest tu jednak albo rozdział czasowy, albo niekolidujące trakty komunikacyjne...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp

Logowanie

Komentarze

Sklep

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

175,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.