Jakość opieki nad pacjentem w oddziale neonatologicznym - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plJakość opieki nad pacjentem w oddziale neonatologicznym - dlaszpitali.pl

Podnoszenie jakości opieki nad pacjentem w oddziale neonatologicznym

jakosc-opieki-nad-pacjentem-w-oddziale-neonatologicznymfot. iStock

Wdrażanie nowych technik w oddziale wymaga spójnej pracy zespołu. Spójność ta może zostać osiągnięta poprzez powtarzane szkolenia całego zespołu oraz konsekwentną realizację przyjętych zasad.

Już Arystoteles w czasach starożytnych określał jakość jako zespół swoistych cech, które pozwalają odróżnić jeden przedmiot od drugiego. Platon definiował jakość jako stopień doskonałości. W dzisiejszych czasach jakość w działaniu opiera się na filarach postępowania, którymi są: skierowanie na odbiorcę, ciągłe doskonalenie i praca w systemie ustalonych norm i zasad. Ich przestrzeganie musi być jednak elastyczne, z zachowaniem indywidualizacji zorientowanej na beneficjenta.

Jakość opieki zdrowotnej

Jakość w opiece zdrowotnej jest szczególnym zobowiązaniem organizatorów i realizatorów opieki medycznej, dotyczy bowiem profilaktyki i utrzymania zdrowia oraz – jeszcze częściej – leczenia jego zaburzeń. W neonatologii, jak w żadnej innej dziedzinie – te dwa pierwsze cele, czyli profilaktyka i pielęgnacja zdrowia, realizowane są w sposób szczególnie szeroki. Co więcej, od ich prawidłowej realizacji w dużym stopniu zależą dobrostan jednostki, rodziny i nakłady na opiekę zdrowotną teraz i w przyszłości. Profilaktyka bowiem jest najtańszą dla systemu formą ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp