Intensywna terapia noworodkowa i oddział neonatologiczny.. - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plIntensywna terapia noworodkowa i oddział neonatologiczny.. - dlaszpitali.pl

Infrastruktura oddziału neonatologicznego i intensywnej terapii noworodkowej

infrastruktura-oddzial-neonatologii

Podczas projektowania oddziałów szpitalnych, zwłaszcza tak wymagających jak neonatologia, należy przewidzieć wiele aspektów, w tym nowoczesne rozwiązania, które mają ogromny wpływ na  proces leczenia pacjenta.

Oddział neonatologii to  miejsce wyjątkowe, wymagające ogromnego zaangażowania pracujących tam osób. Żeby nieść specjalistyczną pomoc noworodkom, personel musi posiadać wielką wrażliwość, którą potrafi pogodzić z  pełnym, obiektywnym profesjonalizmem.

Neonatologia  zajmuje się wszystkimi zagadnieniami związanymi z  badaniem zarówno zdrowych, jak i  chorych noworodków oraz diagnozowaniem i  leczeniem chorób w  okresie prenatalnym, a  także po  urodzeniu. Neonatolodzy mają pod swoją opieką również noworodki wymagające intensywnej terapii, w  tym wcześniaki. Praca oddziału neonatologicznego w  dużej mierze opiera się na  specjalistycznym sprzęcie do  prowadzenia wentylacji mechanicznej i  wsparcia oddechowego, monitorowania funkcji życiowych organizmu oraz  do  zabezpieczenia odpowiedniego środowiska dla noworodka chorego i  wcześniaka.

Powodzenie wszystkich działań polega na  bardzo dobrej współpracy lekarzy położników, neonatologów oraz pediatrów, którzy mają świadomość, że  pierwsze minuty i  godziny po  narodzeniu decydują o  życiu, zdrowiu i  dalszym rozwoju dziecka.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp