Pozacenowe kryteria oceny ofert dla IVD - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPozacenowe kryteria oceny ofert dla IVD - dlaszpitali.pl

Pozacenowe kryteria oceny ofert dla IVD

opm-dlaszpitali-kryteria-oceny-ofert

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED przedstawia „Pozacenowe kryteria oceny ofert dla diagnostyki laboratoryjnej”. Stworzony przez ekspertów Izby dokument stanowi drugą część opracowania dotyczącego pozacenowych kryteriów oceny ofert w zamówieniach publicznych.

Dokument powstał, aby wspierać proces przetargowy na wyroby diagnostyczne in vitro, a szczególnie w obszarze diagnostyki laboratoryjnej. Naszym celem było opracowanie jasnych, obiektywnych i weryfikowalnych kryteriów, które pomogą zamawiającym wybrać najlepsze oferty nie tylko pod kątem cenowym, ale również pod względem jakości i efektywności długoterminowejinformuje POLMED.

Dwie części dokumentu stanowią kompletny przewodnik, który może przyczynić się do poprawy jakości zamówień publicznych w obszarze diagnostyki. Proponowane kryteria pozwolą wybrać oferty przynoszące większe korzyści dla pacjentów oraz całego systemu ochrony zdrowia.

Pierwszą część dokumentu „Pozacenowe kryteria oceny ofert…” znajdziecie tutaj, a drugą tu.

Źródło: Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED

Czytaj także: Nowe wymagania dla medycznych laboratoriów diagnostycznych