Kontraktowanie usług medycznych w oparciu...- Strona 3 z 5 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plKontraktowanie usług medycznych w oparciu...- Strona 3 z 5 - dlaszpitali.pl

Wyszukaj w serwisie

Kontraktowanie usług medycznych w oparciu o całościowy wynik leczenia

Procedura

Możliwość wdrożenia proponowanych rozwiązań wobec polskiego sektora ochrony zdrowia staje się bardziej atrakcyjna względem procedur medycznych dotyczących chorób szeroko rozpowszechnionych w społeczeństwie, których etiologia opiera się w dużej mierze na wskaźnikach modyfikowalnych i której dużą część całościowych kosztów stanowią koszty pośrednie. Taka selekcja chorób kieruje wybór jednostek chorobowych w stronę chorób społecznych, które stanowią główne przyczyny zgonów w Polsce oraz których liczba nowych przypadków rośnie w lawinowym tempie.

Zastosowanie oceny efektów leczenia w procesie kontraktowania możliwe jest do zastosowania wobec dowolnej procedury medycznej, jednak w tej publikacji wybraną chorobą naczyniowo-sercową jest udar, głównie ze względu na mnogość jej powikłań oraz różnorodność płaszczyzn, na których obserwowane są konsekwencje choroby.

Udar

W celu ukazania skali rozpowszechnienia choroby oraz wysokości generowanych przez nią kosztów, użyte zostaną dane opublikowane przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie w raporcie nt. udaru mózgu:
„Udar mózgu jest trzecią przyczyną zgonów w Polsce, a także najczęstszą przyczyną stałej niepełnosprawności dorosłych w krajach uprzemysłowionych. Ponad 1 000 000 dni zwolnień chorobowych w 2012 r. udzielono z powodu udarów mózgu, których łączny koszt wraz ze świadczeniami rehabilitacyjnymi i rentowymi wyniósł ponad 679 000 000 zł. Z kolei koszt leczenia i rehabilitacji pacjentów po udarach szacuje się na 704 050 000 zł. (…) Według szacunkowych danych przytoczonych w raporcie pośrednie koszty przedwczesnej umieralności w Polsce z powodu udarów mózgu mogą wynieść nawet około [...]

Ten materiał dostępny jest dla Subskrybentów.
Wybierz pakiet subskrypcji dla siebie i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!
Masz aktywną Subskrypcję?
Nie masz jeszcze konta w serwisie? Dołącz do nas

Komentarze

Reklama

Strefa wiedzy

653 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 16 kategorii tematycznych

Reklama
Poznaj nasze serwisy