Intensywna terapia noworodka - organizacja i wyposażenie - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plIntensywna terapia noworodka - organizacja i wyposażenie - dlaszpitali.pl

Intensywna terapia noworodka – organizacja i wyposażenie

intensywna-terapia-neonatologia

Idealny oddział intensywnej terapii noworodka to oddział profesjonalnie zaprojektowany i zbudowany, wyposażony w najwyższej klasy sprzęt i posiadający najlepiej wykształcone kadry medyczne. Dobrze finansowany i nowocześnie zarządzany.

Neonatologia to dziedzina medycyny, która bardzo dynamicznie się rozwija i nie spowalnia tempa. Ostatnie ćwierćwiecze XX wieku to okres spektakularnego rozkwitu tej specjalizacji. Odkąd w historii medycyny pojawiła się pediatria – noworodek znajdował pomoc i opiekę właśnie u pediatrów, jednak oddali oni najmniejsze dzieci w ręce nowych specjalistów – neonatologów, będących po części pediatrami, po części specjalistami w zakresie intensywnej terapii. Okres noworodkowy zaczął się bowiem wydłużać o tygodnie, które noworodek spędzał już na świecie przed planowanym terminem porodu. Rozwój technik medycznych dał neonatologom narzędzia, które pozwoliły ratować coraz mniejsze dzieci. W ostatnich latach stajemy przed wyzwaniem zachowania ich przy życiu, a co ważniejsze − walczymy o jakość przeżycia u noworodków już od 23. tygodnia wieku postkoncepcyjnego, ważących około 500 gramów. Są to dzieci, które rodzą się niewiele później niż po upływie połowy normalnego czasu trwania ciąży. Mają niedojrzałe, nieprzygotowane do życia wszystkie układy i narządy. Wymagają wysoce specjalistycznej opieki, potrzebują bardzo skomplikowanych, drogich sprzętów medycznych i wyjątkowych leków. Jeszcze do niedawna były uważane za płody niezdolne do życia.

Jednak intensywna terapia noworod...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp

Logowanie

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.