Inkubatory noworodkowe – spektrum możliwości... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plInkubatory noworodkowe – spektrum możliwości... - dlaszpitali.pl

Inkubatory noworodkowe – spektrum możliwości technologicznych

inkubatory-noworodkowe

Wykorzystanie technologii dostępnej w nowoczesnych inkubatorach w celu wspomagania funkcji życiowych, ich ciągłego monitorowania oraz optymalizacji warunków środowiska do potrzeb noworodka może ograniczyć powikłania związane z porodem przedwczesnym i obniżyć koszty systemu opieki zdrowotnej w przyszłości.

Ogromny postęp w perinatologii i neonatologii, który dokonał się w ostatnich latach, doprowadził do znacznego wzrostu wskaźników przeżycia noworodków urodzonych skrajnie przedwcześnie, czyli przed 28. tygodniem ciąży. Z polskich danych dotyczących liczby urodzeń dzieci przed ukończeniem 37. tygodnia ciąży wynika, że częstość porodów przedwczesnych na przestrzeni ostatnich lat ma tendencję wzrostową, z około 6,5% w roku 2006 do około 7,5% w roku 2016. Podobnie jak w danych światowych, największy odsetek porodów przedwczesnych to porody umiarkowanie przedwczesne stanowiące około 85%, następnie porody między 28.-32. tygodniem ciąży z częstością około 10% oraz porody poniżej 28. tygodnia ciąży z szacowaną częstością około 5% wszystkich porodów przedwczesnych (1). Około 25% noworodków urodzonych skrajnie przedwcześnie umiera przed wypisem ze szpitala, a współczynnik umieralności zmniejsza się wraz z każdym dodatkowym tygodniem ciąży. Wcześniactwo stanowi znaczący problem zdrowotny okresu okołoporodowego na całym świecie, nie tylko pod względem związanej z nim umieralności, ale także w odniesieniu do krótko- i długoterminowej zachorowalności dzieci urodzonych przedwcześnie oraz konsekwencji finansowych, jakie ponosi system opieki zdrowotnej w związ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp