Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu. Podsumowanie inwestycji - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl

Wyszukaj w serwisie

Reklama

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu. Podsumowanie inwestycji

Aparatura diagnostyczna i radioterapia

Na terenie nowej siedziby zorganizowany zostanie innowacyjny ośrodek radioterapii złożony z dwóch pracowni, wyposażonych w nóż cybernetyczny oraz aparat do tomoterapii. Kompleksowo zostanie wyposażony również dział diagnostyki obrazowej – w tym w cztery aparaty RTG, dwa tomografy komputerowej, trzy spektroskopy magnetycznego rezonansu jądrowego, dwa mammografy, densytometr. W ramach dużego sprzętu w szpitalu znajdą się także aparat PET-CT oraz dwa urządzenia SPECT.

Rozwiązania technologiczne

W budynkach zastosowano nowoczesne systemy wentylacji i klimatyzacji, dostosowujące wilgotność powietrza i temperaturę odpowiednio do wymagań danego pomieszczenia. Duże wyzwanie dla tak rozbudowanej jednostki stanowi także implementacja systemu informatycznego. W szpitalu będzie funkcjonować sieć WiFi, ogólnodostępna nie tylko dla personelu, ale również dla pacjentów. Zapewni ona zintegrowanie sal Bloku Operacyjnego i pracowni endoskopii, dzięki czemu możliwe będą rejestracja i transmisja obrazów oraz danych między jednostkami. Uniwersytecki Szpital Kliniczny zostanie także włączony do Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej – realizowanego na terenie województwa projektu, który zakłada scentralizowanie informacji medycznych w obrębie jednej bazy wojewódzkiej.

Szpital wprowadzi także system CCTV, złożony z około 600 kamer, jak również monitoring medyczny w pokojach nadzoru pacjentów. Na terenie kompleksu będzie funkcjonowała poczta pneumatyczna, która znajdzie swoje zastosowanie przede wszystkim przy transporcie próbek krwi, cytostatyków, leków doraźnych i dokumentów w ramach 60 stacji.

Stan obecny

Inwestycja znajduje się [...]

Ten materiał dostępny jest dla zalogowanych użytkowników.
Bezpłatnie załóż konto i dołącz do grona użytkowników naszego portalu!
Chcesz mieć dostęp do wszystkich materiałów na portalu?

Komentarze

Strefa wiedzy

655 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 16 kategorii tematycznych

Reklama
Poznaj nasze serwisy