Bezpieczeństwo na bloku operacyjnym − kolumna laparoskopowa - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plBezpieczeństwo na bloku operacyjnym − kolumna laparoskopowa - dlaszpitali.pl

Bezpieczeństwo na bloku operacyjnym − kolumna laparoskopowa

OPM_4_22_Bezpieczenstwo_na_bloku_operacyjnym_kolumna_laparoskopowa_iStock-1353656069fot: iStock

Obecnie obserwujemy dynamiczny rozwój technik małoinwazyjnych w każdej dziedzinie chirurgii. Aby ułatwić organizację operacji przeprowadzanych metodą małoinwazyjną, potrzebny jest sprzęt służący do zapewnienia widoczności, wytworzenia odmy otrzewnowej czy systemy ssąco-płuczące.

Dla wygody użytkownika zostały one umieszczone na mobilnym wózku lub na podwieszonej platformie. Zestaw aparatury medycznej obejmujący: monitor (jeden lub dwa), źródło światła, procesor kamery, insuflator, urządzenie/urządzenia do elektrochirurgii oraz system ssąco-płuczący, zyskał nazwę kolumny laparoskopowej. Aby zapewnić użytkownikowi ochronę podczas wykonywania procedur z wykorzystaniem kolumny laparoskopowej, należy używać sprzętu zgodnie z zasadami bezpieczeństwa podanymi w instrukcji użytkowania.

Aparatura wchodząca w skład kolumny laparoskopowej

• Monitor: część składowa toru wizyjnego, służąca do przeniesienia obrazu z kamery. Musi cechować się dużą jasnością, kontrastem i stabilnością obrazu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i sprawdzonych technologii obraz przedstawiany podczas zabiegów chirurgicznych (i innych) jest zbliżony do rzeczywistego, co ułatwia przeprowadzenie właściwej procedury medycznej.
  • Źródło światła: część składowa toru wizyjnego, służąca do dostarczenia światła, tak by pole operacyjne było wid...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp