Pompy infuzyjne i systemy zarządzania infuzją – współczesne możliwości
Niezwykle pomocne w nadzorze nad kilkudziesięcioma często pompami, które jednocześnie pracują, są nowoczesne systemy zarządzania infuzją. Idea systemu polega na tym, że za pośrednictwem wewnętrznej sieci szpitalnej można na dowolnym bądź dedykowanym komputerze przeglądać wszystkie informacje o aktualnie prowadzonych infuzjach, mieć dostęp do historii infuzji już zakończonych, a także zbierać dane i tworzyć dobowy bilans płynów.
Podawanie leków chorym należy do jednej z podstawowych procedur wykonywanych w oddziałach szpitalnych, a w oddziałach intensywnej terapii ma charakter szczególny. Jest to spowodowane przede wszystkim ciężkim stanem klinicznym leczonych tam pacjentów. Występująca u pacjentów niewydolność wielonarządowa stawia szczególne wymagania nie tylko przed leczącym i opiekującym się chorym personelem, ale również przed sprzętem użytym do tego celu. Pacjenci z niewydolnością wielonarządową to szczególna grupa chorych z zaburzeniami na poziomie wchłaniania, metabolizmu, eliminacji i wydalania leków. To bardzo często chorzy niedożywieni, a co za tym idzie − z niskim poziomem albumin, z zaburzeniami przepływu oraz niską lub wysoką objętością dystrybucji, wymagający szerokiej i wszechstronnej terapii. Leczenie w tej grupie pacjentów opiera się nie tylko na podawaniu leków, ale również: nawodnieniu, podawaniu antybiotyków, leczeniu żywieniowym, a także leczeniu przeciwbólowym.
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online