Zastosowanie respiratorów w szpitalnym oddziale ratunkowym
fot: iStock
Stopień skomplikowania terapii respiratorowej i liczba możliwości jej zastosowań wzrastają, za czym musi nadążyć zarówno menadżer szpitala, zaopatrując w odpowiedni sprzęt oddział ratunkowy, jak i personel, szkoląc się oraz zdobywając doświadczenie z nowymi technikami wentylacji wspomaganej.
Rosnąca wydajność opieki przedszpitalnej oraz coraz większe możliwości diagnostyczne i terapeutyczne oddziałów ratunkowych wiążą się z większą przeżywalnością wśród pacjentów w stanie nagłego zagrożenia życia, a co za tym idzie – coraz częstszą koniecznością zastosowania zaawansowanych technik intensywnej terapii, w tym wentylacji zastępczej lub wspomaganej w SOR. Obecnie pacjenci wymagający terapii respiratorem to codzienność większości oddziałów ratunkowych. Staje się oczywiste, że stopień komplikacji tej terapii i liczba możliwości zastosowań wzrastają, za czym musi nadążyć zarówno menadżer szpitala, zaopatrując w odpowiedni sprzęt oddział ratunkowy, jak i personel, szkoląc się oraz zdobywając doświadczenie z nowymi technikami wentylacji wspomaganej.
Pacjenci
Wskazaniem do prowadzenia oddechu zastępczego lub jego wspomagania jest niewydolność oddechowa, która może wystąpić w wielu sytuacjach klinicznych, takich jak:
- choroba płuc (zapalenie płuc, zaostrzenie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, zaostrzenie astmy ...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online