MONOSPACE drogą do nowoczesnego szpitala - dlaszpitali.pl

MONOSPACE drogą do nowoczesnego szpitala

Niniejszy artykuł przedstawia zasady organizacji przestrzennej, pozwalające inaczej spojrzeć na nowo projektowany szpital, aby móc odróżnić obiekt nowoczesny od nowo wybudowanego i uniknąć opinii, które automatycznie kwalifikują ten drugi do rozwiązań nowoczesnych, kamuflując w ten sposób finansowanie przynoszących poważne straty, przestarzałych rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych.

O nowoczesności szpitala decydują między innymi: wykorzystywanie współczesnych, sprawdzonych i naukowo uzasadnionych metod leczenia, funkcjonujący obecnie system zarządzania jakością, wysoko kwalifikowany personel, współczesne i odpowiednie wyposażenie i racjonalna organizacja przestrzenna.

Tematem tego tekstu będą zasady organizacji przestrzennej, pozwalające inaczej spojrzeć na nowo projektowany szpital, aby móc odróżnić obiekt nowoczesny od nowo wybudowanego i uniknąć opinii, które, waloryzując proste i równe korytarze, czyste i białe ściany czy sale operacyjne wyłożone blachą kwasoodporną, kwalifikują je automatycznie do rozwiązań nowoczesnych, kamuflując w ten sposób finansowanie przynoszących poważne straty, przestarzałych rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych.

W poszukiwaniach nowoczesnych rozwiązań należy silnie akcentować cechę „racjonalny”, która powinna być jednym z podstawowych kryteriów oceny, stawiając znak równości pomiędzy racjonalny i nowoczesny – odbierając tym samym zasadność użycia tego przymiotnika rozwiązaniom archaicznym i przestarzałym.

Realizacja szpitala jest jednym z najbardziej skomplikowanych zadań inwestycyjnych i nawet niewielki błąd w oszacowaniu wielkości powierzchni może dać różnicę od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych, a zatem wymaga od projektujących najwyższej sprawności zawodowej, doświadczenia i maksimum dy...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Co zyskujesz dzięki rejestracji?

  • dostęp do specjalistycznej strefy wiedzy z zakresu zarządzania aparaturą medyczną, infrastruktury szpitalnej, bloku operacyjnego oraz kilkunastu innych kategorii tematycznych
  • praktyczne wskazówki oraz case studies z zakresu optymalnego projektowania i wyposażenia szpitali
  • wgląd do raportów z nowoczesnych inwestycji szpitalnych
  • pełen dostęp do rozmów z ekspertami w dziedzinie chirurgii, kardiologii, intensywnej terapii, czy zarządzania placówkami medycznymi
  • aktualności prawne oraz profesjonalne interpretacje przepisów
  • dostęp do elektronicznych wydań „OPM”
zarejestruj się

Logowanie

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.