Jak wyposażyć oddział położniczo-ginekologiczny - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plJak wyposażyć oddział położniczo-ginekologiczny - dlaszpitali.pl

Jak wyposażyć oddział położniczo-ginekologiczny

opm-dlaszpitali-jak-wyposażyć-oddział-polozniczo-ginekologicznyfot. iStock

Częściowo wymogi dotyczące minimalnego wyposażenia sprzętowego oddziału ginekologiczno-położniczego regulują odpowiednie akty prawne, w tym Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego.

Nowoczesne położnictwo i ginekologia, jak każda dziedzina medycyny w XXI wieku, wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji personelu medycznego, ale i zastosowania odpowiednich technologii. Warunkiem prawidłowego funkcjonowania oddziału położniczo-ginekologicznego jest jego wyposażenie w nowoczesny i wysokospecjalistyczny sprzęt.

Wymagania sprzętowe

Częściowo wymogi dotyczące minimalnego wyposażenia sprzętowego na oddziale regulują w naszym kraju odpowiednie akty prawne, w tym Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (Dz.U. z 2017 r., poz. 2295) wraz z załącznikiem nr 3 (Warunki szczegółowe realizacji świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego). We wspomnianym załączniku można znaleźć tabelaryczne zestawienie sprzętu, który jest niezbędny do udzielania świadczeń medycznych w każdej dziedzinie, z podziałem na oddziały I, II i III stopnia referencyjności.

Oddział o I stopniu referencyjności

Minimalne wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną oddziału ginekologiczno-położniczego I stopnia referencyjności, zg...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp