Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu uruchamia studia łączące medycynę z nowymi technologiami
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu uruchamia kierunek „Startupy w obszarze medycznym – koncepcje i możliwości”. To nowy kierunek studiów podyplomowych dla osób, które chcą projektować innowacyjne rozwiązania problemów dotyczących zdrowia.
Jak napisano na stronie internetowej uczelni, studia adresowane są do szefów lub założycieli, jak i pracowników startupów medycznych oraz do osób, które dopiero planują uruchomić lub rozszerzyć działalność istniejącego startupu.
– Zajęcia adresujemy do tych, którzy interesują się branżą MedTech i chcą szukać medycznych problemów, które można rozwiązać przy wykorzystaniu nowych technologii; którym zależy na tym, aby proponowane rozwiązania były pomocne pacjentom, lekarzom, studentom oraz naukowcom zajmującym się medycyną, farmacją, naukami o zdrowiu czy ogólnie pojętymi naukami o życiu – mówi kierownik studiów dr Agnieszka Siennicka, adiunkt Katedry Fizjologii i Patofizjologii UMW.
– +Startupy w obszarze medycznym – koncepcje i możliwości+ to pierwszy tego typu kierunek w kraju. Zajęcia potrwają dwa semestry, a nauczanie będzie przede wszystkim praktyczne. Słuchacze dowiedzą się, jak wyszukiwać i identyfikować problemy (kliniczne, naukowe, organizacyjne czy dydaktyczne), z którymi boryka się współczesny sektor zdrowia, a o istnieniu których często nawet nie wiedzieli – dowiadujemy się z komunikatu.
Na zakończenie studiów każdy słuchacz przygotuje projekt dyplomowy, który będzie kompletnym pomysłem, możliwym do wykorzystania w obszarze e-health lub pokrewnym. Zostanie on utworzony w ramach indywidualnej współpracy z promotorem lub wybranym ekspertem.
Źródło: PAP Media Room, Roman Skiba
Czytaj też: Wrocławski szpital wdraża aplikację wirtualnego asystenta pacjenta kardiologicznego