Szpital psychiatryczny Allenort podsumowuje trzy lata działalności dlaszpitali.plSzpital psychiatryczny Allenort podsumowuje trzy lata działalności

Szpital Allenort podsumowuje trzy lata działalności

opm-dlaszpitaliszpital-psychiatryczny-allenort
fot. materiały prasowe

Allenort – pierwszy w Polsce prywatny, pełnoprofilowy szpital psychiatryczny – podsumowuje trzy lata działalności.

Stworzyliśmy nowy standard w diagnostyce i leczeniu osób mających szerokie spektrum zaburzeń psychicznych. Nasza działalność dowodzi, że opieka psychiatryczna w Polsce może być skutecznapodkreśla prof. Marcin Wojnar, dyrektor medyczny szpitala.

Pierwszy w Polsce prywatny, pełnoprofilowy szpital psychiatryczny Allenort, znajdujący się przy ul. Myśliborskiej w Warszawie, działa już od 3 lat. W tym czasie przyjął ponad 700 pacjentów z Polski i zagranicy. Szpital specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń psychicznych, takich jak m.in. uzależnienia, depresja, zaburzenia psychotyczne, zaburzenia lękowe i nerwicowe, choroba afektywna dwubiegunowa czy zaburzenia osobowości.

Naszym największym atutem jest szeroka, wykwalifikowana i zaangażowana kadra medyczna. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu pacjentów pobyt w szpitalu może być niełatwym doświadczeniem. Dlatego skupiamy pełną uwagę na indywidualnych potrzebach każdego pacjenta. Ciągłość opieki, zaufanie do lekarzy i terapeutów, a także zaangażowanie rodziny w proces leczenia to czynniki nieocenione w powrocie pacjentów do zdrowiaprzekonuje prof. Marcin Wojnar, dyrektor medyczny szpitala.

Do szpitala przy Myśliborskiej 44 można się zgłosić codziennie o każdej porze. Do przyjęcia nie jest potrzebne skierowanie. Dyżurujący lekarz przeprowadza badanie i dokonuje kwalifikacji pacjenta – proces ten może być przeprowadzony także telefonicznie. Poprzez wizytę telekonsultacyjną pacjenci z całego kraju mogą otrzymać informację o przyjęciu na leczenie bez konieczności przyjeżdżania na miejsce.

Po przyjęciu na oddział naszego szpitala pacjent wchodzi na drogę leczenia z zachowaniem pełnej ciągłości. Opiekuje się nim ten sam lekarz i ten sam terapeuta, u którego możliwa jest kontynuacja leczenia także po wypisie. W szpitalach publicznych często dochodzi do braków kadrowych, przez co zachowanie ciągłości opieki nie jest tam standardem, a ma to ogromny wpływ na proces powrotu do zdrowia – dodaje prof. Marcin Wojnar.

Oddziały w szpitalu psychiatrycznym Allenort zostały zaprojektowane z myślą o komforcie pacjentów. Dwuosobowe sale z prywatną łazienką to standard na wszystkich piętrach, a w trosce o intymność i prywatność na każdy oddział przyjmowanych jest maksymalnie 10 pacjentów. Natomiast liczba wszystkich łóżek nie przekracza 36. Pacjenci mogą swobodnie korzystać z ogrodu, ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz licznych zajęć dodatkowych. Z kolei wejście od strony garażu podziemnego gwarantuje im pełną dyskrecję pobytu.

Sytuacją doskonałą jest, kiedy pacjent już nigdy nie musiałby wrócić do leczenia. Jednak trzeba wziąć pod uwagę specyfikę najróżniejszych schorzeń. Część z nich ma charakter nawracający i w tym przypadku naszym celem jest, by pacjent wrócił do nas jak najpóźniejzaznacza prof. Marcin Wojnar.

W Polsce psychiatria jest od lat niedofinansowana. Wydatki z budżetu NFZ uwzględnione w planie finansowym na opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień na 2020 rok, po uwzględnieniu rezerwy migracyjnej, wyniosły nieco ponad 3 mld zł. To zaledwie 3 proc. wydatków NFZ na świadczenia opieki zdrowotnej, w porównaniu do nawet 8 proc. w krajach Europy Zachodniej. Przed pandemią w Polsce ok. 1,6 mln osób leczyło się psychiatrycznie, a na wizytę w poradni zdrowia psychicznego w ramach NFZ trzeba było czekać od trzech do czterech miesięcy.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także: Planowanie i organizacja czasu pracy w szpitalach