Synektik wyłącznym dystrybutorem robotów da Vinci na ponad 5 lat - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSynektik wyłącznym dystrybutorem robotów da Vinci na ponad 5 lat - dlaszpitali.pl
Reklama

Synektik wyłącznym dystrybutorem robotów da Vinci na ponad 5 lat

opm-dlaszpitali-synektik
fot. iStock

Giełdowy dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny przedłużył umowę o współpracy z amerykańskim koncernem Intuitive. Na mocy porozumienia Synektik S.A. oraz Synektik Czech Republic s.r.o. będą wyłącznymi dystrybutorami innowacyjnych systemów da Vinci w Polsce, Czechach i na Słowacji przynajmniej do 31 grudnia 2029 r.

Grupa Synektik, współpracująca z koncernem Intuitive od 2018 r., jest jednym z najefektywniejszych dystrybutorów systemów da Vinci oraz popularyzatorów technologii robotycznych w chirurgii. Tylko w obecnym roku finansowym grupa dostarczyła klientom w Polsce i Czechach 20 robotów da Vinci. Zwiększyła w ten sposób liczbę systemów będących pod jej opieką do 77 sztuk. W ramach zacieśniania współpracy między podmiotami strony z wyprzedzeniem zdecydowały o wydłużeniu wiążącej je umowy dystrybucyjnej do końca 2029 r.

Partnerstwo z Intuitive jest jednym z filarów rozwoju grupy Synektik i w ostatnich latach wielokrotnie dowiedliśmy naszej skuteczności w działaniu. Uznanie ze strony amerykańskiego koncernu zostało potwierdzone wielokrotnymi wyróżnieniami dla Synektik jako jednego z najlepszych i finalnie w 2024 r. najlepszego dystrybutora Intuitive. A także, co szczególnie istotne, decyzjami biznesowymi cementującymi naszą relację. Wydłużenie umowy daje nam zatem komfort realizacji długofalowej strategii ekspansji w regioniekomentuje Cezary Kozanecki, założyciel i prezes zarządu Synektik.

Dynamiczny rozkwit chirurgii robotycznej

Prezes giełdowej spółki podkreśla, że segment chirurgii robotycznej w Polsce oraz u naszych południowych sąsiadów przeżywa dynamiczny rozkwit. Tylko w minionym kwartale w Polsce zrealizowano blisko 3,3 tys. zabiegów chirurgicznych w asyście da Vinci (wzrost o 106% rdr.). W Czechach i na Słowacji było to blisko 2,7 tys. (wzrost o 39% rdr.). Jednocześnie grupa konsekwentnie rozwija swoje portfolio w obszarze robotyki chirurgicznej. W maju br. podpisała umowę z Medical Microinstruments i została wyłącznym dystrybutorem systemów robotycznych do mikrochirurgii i supermikrochirurgii Symani w Polsce, Czechach, na Słowacji i w krajach bałtyckich. Tym samym roboty Symani stały się ważnym uzupełnieniem oferty Synektik dla robotyki medycznej.

Zabiegi chirurgiczne z wykorzystaniem systemów robotycznych da Vinci stanowią rewolucję jakościową w terapii szeregu schorzeń, w szczególności onkologicznych. W ostatnich latach dziesiątki tysięcy pacjentów w Polsce, Czechach i na Słowacji dołączyły do grona beneficjentów tej nowoczesnej technologii. Dzięki strategii rozbudowywania oferty grupy w segmencie robotyki medycznej stajemy się wiodącym dostawcą tego rodzaju rozwiązań w regionie. Wierzymy, że jesteśmy dopiero na początku procesu zmian jakościowych w tym obszarze opieki zdrowotnej. Jesteśmy zdeterminowani, by wspierać ten procesdodaje Cezary Kozanecki.

O grupie Synektik

Grupa Synektik jest wiodącym producentem zaawansowanych produktów radiofarmaceutycznych, a także rozwiązań informatycznych. Stoi ona np. za platformą teleradiologiczną Zbadani.pl i aplikacją do monitorowania dawek SynDose. Jest także dostawcą usług serwisowo-pomiarowych oraz dystrybutorem innowacyjnych urządzeń medycznych. Stosuje się je w diagnostyce oraz terapii w dziedzinach radiologii, onkologii, kardiologii i neurologii.

W ramach segmentu dystrybucji urządzeń medycznych spółka współpracuje z kilkunastoma globalnymi producentami wyrobów diagnostycznych oraz terapeutycznych. Dzięki tak szerokiemu portfolio produktów oraz nabytym kompetencjom firma oferuje m.in. budowę hybrydowych sal operacyjnych w systemie „pod klucz”.

Synektik posiada na terenie Polski trzy zakłady produkcyjne radiofarmaceutyków. Jeden z nich pełni funkcję centrum badawczo-rozwojowego zajmującego się opracowywaniem nowych, innowacyjnych produktów znajdujących zastosowanie w onkologii, kardiologii i neurologii. Grupa rozwija również własne centrum badań klinicznych. Spółka pozostaje jednocześnie wiodącym dostawcą radiofarmaceutyków specjalnych na terenie Polski, służących m.in. do diagnostyki raka wątrobokomórkowego czy prostaty i jego przerzutów do kości. Flagowym projektem spółki jest natomiast kardioznacznik. To innowacyjny, charakteryzujący się globalnym potencjałem radiofarmaceutyk do diagnostyki choroby wieńcowej, którego rozwój jest obecnie na etapie badań klinicznych.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także: Pierwsza operacja usunięcia raka jelita grubego robotem da Vinci w łódzkim szpitalu

Komentarze

Sklep

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

175,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.