Sieć ENEL-MED z najlepszym wynikiem w branży prywatnych usług medycznych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSieć ENEL-MED z najlepszym wynikiem w branży prywatnych usług medycznych - dlaszpitali.pl

Sieć ENEL-MED z najlepszym wynikiem w branży prywatnych usług medycznych

opm-dlaszpitali-siec-enelmed-z-najlepszym-wynikiem-w-branzy-prywatnych-uslug-medycznych

Sieć placówek ENEL-MED zajęła pierwsze miejsce w rankingu Forbes Poland’s Best Employers wśród firm oferujących prywatne usługi medyczne. Ranking 300 najlepszych pracodawców sporządzony we współpracy z firmą Statista objął organizacje z aż 25 sektorów rynku, zatrudniające co najmniej 250 osób. Laureaci zostali wybrani na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród pracowników, którzy oceniali m.in. możliwości rozwoju, atmosferę, czy ogólne warunki zatrudnienia.

To druga edycja rankingu, w którym pracownicy zdecydowali się wyróżnić Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. To właśnie za sprawą ich głosów firma znalazła się w pierwszej 200-tce notowania magazynu Forbes.  W ramach konkursu sprawdzono, m.in. na ile pracownicy byliby gotowi zarekomendować danego pracodawcę rodzinie i znajomym. Wśród obszarów podlegających ewaluacji znalazły się również możliwości awansu, atmosfera panująca w organizacji, wynagrodzenie i środowisko pracy.

Niezwykle cieszy nas fakt, ze zostaliśmy ocenieni najwyżej wśród medycznych pracodawców sieciowych, pokonując konkurentów o kilkadziesiąt miejsc w zestawieniu. Nagroda to efekt konsekwentnie realizowanej strategii, w ENEL-MED ludzie są dla nas największą wartością. Traktujemy to stwierdzenie bardzo poważnie, i przekuwamy na szereg konkretnych działań, co przynosi jak widać konkretne efekty. Wynik konkursu potwierdza nasze wewnętrzne analizy. Z przeprowadzonej przez nas w 2022 roku oceny satysfakcji pracy wynika, że chęć do polecenia ENEL-MED jako pracodawcy znacząco wzrosła. Co więcej, zaobserwowaliśmy także małą rotację personelu. W ENEL-MED satysfakcja naszych pracowników, przekłada się bezpośrednio na zadowolenie naszych pacjentów. Bardzo dziękuję za tegoroczne wyróżnienie całemu zespołowi ENEL-MEDpodsumowuje Jacek Rozwadowski, Prezes Centrum Medycznego ENEL-MED S.A.

W ostatnich latach rynek pracy bardzo się zmienia, ewoluują również oczekiwania kandydatów wobec nowego miejsca pracy. Spółka ENEL-MED wychodzi tym trendom naprzeciw, wdrażając kolejne autorskie rozwiązania i benefity. Pracownicy doceniają np. rozwiązanie „Jedź do pracy bez stresu”, które zapewnia im możliwość większej elastyczności w sprawowaniu codziennych obowiązków zawodowych. ENEL-MED wprowadził również program wspierający młode mamy w powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim pt. „Mama wraca do pracy”. Pracownicy spółki mogą również liczyć na ciekawe rozwiązania promujące ich hobby takie jak karta sportowa, firmowa drużyna biegowa oraz, oczywiście, kompleksowy pakiet ubezpieczeń zdrowotnych do wykorzystania w całej Polsce. Dodatkowo w ofercie pracowniczej znajdują się warsztaty oraz akcje edukacyjnie wspierające pracowników tj.; techniki relaksacyjne, radzenie sobie ze stresem, podstawy pierwszej pomocy.

Starania organizacji dostrzegają zewnętrzni eksperci, periodyki branżowe oraz – co najważniejsze – sami pracownicy.  W ubiegłym roku, oprócz wyróżnienia Poland’s Best Employers firma otrzymała również godło „Friendly Workplace” redakcji MarkaPracodawcy.pl. Nagroda przyznawana jest na podstawie wyników badań poziomu satysfakcji w zespole za tworzenie przyjaznego środowiska pracy. Ponadto, spółka od lat wdraża dobre praktyki i uczestniczy w wymianie know-how w ramach członkostwa w Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Wyniki finansowe grupy ENEL-MED za 2021 rok