Scanmed wspierany przez Abris Capital Partners kupił Med-Lux - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plScanmed wspierany przez Abris Capital Partners kupił Med-Lux - dlaszpitali.pl

Scanmed wspierany przez Abris Capital Partners kupił Med-Lux

opm-dlaszpitali-scanmed

Abris Capital Partners wsparł swoją spółkę portfelową Scanmed S.A. w procesie nabycia 100% udziałów Med-Lux Sp. z o.o., polskiej firmy z branży ochrony zdrowia. Przejęcie ma wzmocnić proces budowy wiodącego, niezależnego świadczeniodawcy medycznego w Polsce.

Med-Lux prowadzi w Poznaniu dwie przychodnie i ośrodek rehabilitacyjny. Oferuje usługi konsultacyjne i diagnostyczne w 28 specjalizacjach, w tym w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, medycyny pracy, laryngologii, ortopedii i kardiologii. Jest jedną z najbardziej obleganych placówek medycznych w Poznaniu. Firma, mogąca się pochwalić zespołem 85 specjalistów ochrony zdrowia, świadczy ponad 300 000 usług medycznych rocznie, stanowiąc istotną część lokalnego systemu opieki zdrowotnej.

Kolejny element strategii

Przejęcie ma silne uzasadnienie strategiczne, a nabyte obiekty uzupełniają dwa istniejące ośrodki ambulatoryjne Scanmedu w Poznaniu. Razem stanowią one hub do dalszego rozwoju w województwie wielkopolskim, gdzie pod koniec 2022 roku Scanmed przejął ARS Medical, największą prywatną placówkę medyczną w Pile.

Przejęcie Med-Lux to kolejny krok w naszej ambitnej strategii buy-and-build dla Scanmedu. Cieszymy się, że możemy powitać zespół Med-Lux na pokładzie i nie możemy się doczekać dalszego wspierania dynamicznego rozwoju powiększonej firmy, a także ścisłego skupiania się na ciągłej poprawie jakości opieki świadczonej w kluczowych obszarach terapeutycznychkomentuje Sylwester Urbanek, Dyrektor Inwestycyjny w Abris Capital Partners.

Abris kupił Scanmed w 2021 r. z planem zbudowania lokalnego czempiona w branży ochrony zdrowia, poprzez ulepszenie i dalszy rozwój oferty usług w takich obszarach jak kardiologia, onkologia, ortopedia i okulistyka, a także poprzez wzmacnianie pozycji w wybranych regionach Polski. W 2023 roku grupa podwoi przychody, plasując się wśród największych, najbardziej renomowanych i zaufanych świadczeniodawców w Polsce.

Celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie

Scanmed konsekwentnie poszerza swoją ofertę usług medycznych w obszarze przychodni medycznych i szpitali. Naszym pacjentom zapewniamy nowoczesne metody terapii, stosowane przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów oraz dostęp do leczenia przy użyciu nowoczesnej aparatury medycznej. Przejęcie Med-Lux to kolejny ważny krok konsolidacyjny dla grupy, wspierający realizację naszego nadrzędnego celu, jakim jest świadczenie usług na najwyższym poziomie i poszerzanie kompleksowości naszej oferty medycznej dodaje Andrzej Podlipski, CEO Scanmedu.

Opieka zdrowotna to jeden z pięciu strategicznych sektorów, na których koncentruje się Abris Capital Partners. Jej fundamenty opierają się na demograficznych trendach w postaci szybko starzejącego się polskiego społeczeństwa oraz rosnących wydatkach rządowych na opiekę zdrowotną, których celem jest poprawa jakości usług i kompleksowości opieki. Dotychczasowe inwestycje Abris w sektorze ochrony zdrowia obejmują Matexlab, szwajcarskiego dostawcę innowacyjnych produktów medycyny estetycznej oraz Dentotal Protect, wiodącego dystrybutora materiałów stomatologicznych, instrumentów i sprzętu w Rumunii i Bułgarii.

Abris Capital Partners to firma private equity specjalizująca się w transformacji ESG. Swoje środki powierzyło zarządzanym przez nią funduszom wielu międzynarodowych, prestiżowych inwestorów instytucjonalnych (fundacje uniwersyteckie, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, prywatne fundacje), a aktywa pod zarządem Abris Capital Partners to ponad 1,2 mld euro. Abris od wielu lat stosuje wskaźniki ESG w całym procesie inwestycyjnym.

Scanmed jest prywatnym świadczeniodawcą, który oferujący szeroki zakres usług medycznych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnych konsultacji specjalistycznych, diagnostyki oraz leczenia szpitalnego. Oferuje swoim pacjentom dostęp do kompleksowych metod terapeutycznych, zaawansowanego technologicznie i wysokiej jakości sprzętu medycznego oraz doświadczonych specjalistów ułatwiających powrót do zdrowia. Grupa działa w ponad 40 lokalizacjach na terenie całej Polski, prowadząc następujące placówki medyczne: trzy szpitale wielospecjalistyczne – Św. Rafała w Krakowie, Rudolfa Weigla w Blachowni i ARS Medical w Pile, 13 pracowni kardiologicznych, 3 uznane kliniki: Gastromed w Lublinie, Sport-Klinika w Żorach i Weiss Klinik w Chorzowie, oraz sieć przychodni medycznych w dużych miastach Polski.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Masterplan w procesie planowania dużych inwestycji medycznych