Punkt pomocy dla uchodźców w Centrum Medycznym CMP - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPunkt pomocy dla uchodźców w Centrum Medycznym CMP - dlaszpitali.pl

Punkt pomocy dla uchodźców w Centrum Medycznym CMP

opm-punkt-pomocy-medycznej-dla-uchodzcow-w-centrum-medycznym-cmp
fot. mat. prasowe

Centrum Medyczne CMP organizuje punkt pomocy medycznej POZ w Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK. Punkt zlokalizowano w Ptak Warsaw Expo, w hali C.

W składzie zespołu znajdują się lekarze POZ oraz pielęgniarki, oddelegowani do tymczasowego punktu z oddziałów Centrum Medycznego CMP i Lecznicy Przychodni Ursus (LUP), wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Centrum Medycznego CMP. Punkt będzie czynny codziennie w dniach od poniedziałku do piątku, zapewniając kilkugodzinną dostępność.

Punkt medyczny dla uchodźców

Centrum Medyczne CMP zapewnia pełne wyposażenie gabinetu lekarskiego, w tym kompletny zestaw przeciwwstrząsowy, leki pierwszej potrzeby oraz niezbędny sprzęt medyczny – m. in. aparat EKG, glukometry, pulsoksymetr.

Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK stanowi w tym momencie Hub Humanitarny, który zapewnia tymczasowe schronienie uchodźcom. Celem punktu jest znalezienie dla uciekinierów z objętej wojną Ukrainy docelowego miejsca pobytu w Polsce lub poza jej granicami. W obecnej chwili to największy w Europie punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy, który powstał w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo. Ośrodek dysponuje powierzchnią 150 000 m2.

Przez pierwsze dni funkcjonowania przez Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK przewinęło się ponad 25 000 uchodźców, w tej chwili przebywa w nim ok. 6 000 ludzi – w większości kobiet z małymi dziećmi.

Centrum Medyczne CMP od chwili wybuchu wojny na Ukrainie podejmuje działania pomocowe na rzecz uchodźców, w które angażuje się tak Zarząd Firmy, jak i jej Pracownicy. W punkcie pomocy medycznej w Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK, jako profesjonalna firma medyczna, rozpoczynamy działania, do których zostaliśmy powołani zgodnie z Kodeksem Etyki Lekarskiej – służymy życiu i zdrowiu ludzkiemu według swojej najlepszej wiedzy.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Sześć pacjentek onkologicznych z Polski i z Ukrainy otrzymało pomoc dzięki robotom da Vinci