Prywatne finansowanie terapii onkologicznych i nowych technologii medycznych - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPrywatne finansowanie terapii onkologicznych i nowych technologii medycznych - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl

Wyszukaj w serwisie

Prywatne finansowanie terapii onkologicznych i nowych technologii medycznych

Wielu wiodących ubezpieczycieli takich, jak PZU, AVIVA, czy Generali posiada w zakresie pokrycia ubezpieczeniowego poważne zachorowania. Wśród nich są też także choroby nowotworowe.

Ubezpieczenia poważnych zachorowań można coraz częściej spotkać również w ofercie banków, między innymi w Citi Bank, PKO BP, Pekao SA, Millennium, Alior, mBank, Santander, czy ING. Co więcej, w cyfrowej konkurencji banków właśnie wartości dodane mogą zdecydować o przewagach konkurencyjnych. Jedną z takich wartości są właśnie ubezpieczenia życia i zdrowia, dające ochronę z tytułu zachorowania na nowotwór złośliwy oraz usługi towarzyszące typu druga opinia lekarska, konsultacja, czy wręcz rezerwacja wizyt.

Finansowanie innowacyjnych metod leczenia

Prawdziwym przełomem jakościowym w zakresie finansowania nowoczesnych metod leczenia są ubezpieczenia komplementarne oferowane przez Laven SA. Zapewniają one dostęp do innowacyjnych metod leczenia niedostępnych w koszyku świadczeń gwarantowanych w ramach NFZ. W ramach polis ubezpieczeniowych Laven S.A. znajdują się technologie medyczne, których zastosowanie wiąże się z kosztem kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. W przypadku całej terapii koszt dochodzi nawet do miliona i więcej złotych. Jest to więc ubezpieczenie od poważnych ryzyk. Częścią wspólną polis są operacje z wykorzystaniem robota da Vinci, protezy bioniczne rąk i nóg oraz druga opinia medyczna z wiodących klinik na świecie. W zakresie pokrycia dostępne są także nowoczesne terapie lekowe.

Europejska Agencja Leków (EMA, European Medicines Agency) cały czas dopuszcza w procedurze centralnej nowe, lepsze leki do obrotu w Unii Europejskiej, a więc także i w Polsce. Jednak nie wszystkie z tych leków uzyskują finansowanie ze środków publicznych NFZ czy Ministerstwa Zdrowia. W 2012 r. nie refundowano w Polsce 256 technologii lekowych, które zostały zarejestrowane w UE. W 2019 r. już 880 technologii lekowych w naszym kraju pozostawało poza finansowaniem ze środków publicznych.

Dodatkowy atut dla pracodawców

W obliczu ograniczeń, jakie wywołała pandemia w dostępie do opieki medycznej, rośnie rola odpowiedzialnych pracodawców. Zdrowie pracowników jest kapitałem i pracodawca angażuje się w ochronę i promocję zdrowia w miejscu pracy. Coraz więcej z nich finansuje ochronę ubezpieczeniową zapewniającą opiekę medyczną dla swoich pracowników. Sumy ubezpieczenia oscylują w granicach 20-50 tys. zł w przypadku takich ubezpieczycieli oferujących polisy premium, jak Unum Życie SA. W przypadku zachorowania np. na nowotwór prostaty, raka trzonu macicy, czy raka jelita grubego środki z polisy ubezpieczeniowej można wykorzystać na sfinansowanie zabiegu właśnie z wykorzystaniem zaawansowanych technologii.

Pomoc po stronie szpitala

Nowoczesne szpitale zatrudniają dedykowane do kontaktu z Pacjentem osoby – Patient Concierge. Poza doskonałą wiedzą o zakresie medycznym oferty są one przygotowane aby wspierać pacjentów w zakresie uzyskania informacji o możliwych ścieżkach finansowania zabiegu.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Reklama

Strefa wiedzy

653 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 16 kategorii tematycznych

Reklama
Poznaj nasze serwisy