Powstanie nowy budynek Szpitala Bródnowskiego w Warszawie - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPowstanie nowy budynek Szpitala Bródnowskiego w Warszawie - dlaszpitali.pl

Powstanie nowy budynek Szpitala Bródnowskiego w Warszawie

opm-dlaszpitali-szpital-bródnowski
fot. Mazowiecki Szpital Bródnowski

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie zostanie rozbudowany. Ministerstwo Zdrowia wydało Pozytywną Opinię o Celowości (OCI) dotyczącą nowych budynków szpitala.

Po tym jak zaopiniowano projekt rozbudowy Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, resort zdrowia wydał pozytywną decyzję dotyczącą celowości rozbudowy placówki.

Uzyskanie tej decyzji przybliża nas do rozpoczęcia projektu inwestycyjnego, który obejmie budowę oraz przebudowę budynków D i H, znajdujących się w naszej siedzibie głównej przy ul. Kondratowicza 8 w Warszawie przekazał w komunikacie Mazowiecki Szpital Bródnowski.

Wartość tego projektu wynosi blisko 800 milionów złotych. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia powierzchni szpitala o ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych, co umożliwi zapewnienie usług medycznych dla stale wzrastającej populacji Warszawy i okolic.

Dopiero posiadając pozytywną opinie o celowości inwestycji możliwie jest kontraktowanie świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wcześniej nie wyrażono zgody na inwestycję mimo, że samorząd mazowiecki naciskał na rozbudowę Szpitala Bródnowskiego ze względu na potrzeby zdrowotne coraz większej liczby pacjentów województwa. Zabezpieczono na ten cel pieniądze w budżecie – m.in. na budowę nowoczesnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego czy zwiększenie dostępności do świadczeń z zakresu neurologii.

Źródło: Mazowiecki Szpital Bródnowski, warszawa.naszemiasto.pl

Czytaj też: Pierwsza operacja usunięcia raka jelita grubego robotem da Vinci w łódzkim szpitalu