Otwarto Klinikę Małoinwazyjnej Chirurgii Biodra prof. Skowronka w Enel-sport - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plOtwarto Klinikę Małoinwazyjnej Chirurgii Biodra prof. Skowronka w Enel-sport - dlaszpitali.pl

Otwarto Klinikę Małoinwazyjnej Chirurgii Biodra prof. Skowronka w Enel-sport

opm-dlaszpitali-enel-sport
fot. iStock

W maju br. w Warszawie została oficjalnie otwarta Klinika Małoinwazyjnej Chirurgii Biodra w enel-sport pod kierownictwem eksperta w dziedzinie endoprotezoplastyki biodra prof. Pawła Skowronka. W nowej placówce pacjenci będą mogli skorzystać z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie ortopedii stawu biodrowego, z metody MIS DAA.

Klinika Małoinwazyjnej Chirurgii Biodra funkcjonuje jako integralna część centrum medycznego enel-sport zlokalizowanego przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie oraz szpitala enel-med. Zapewnia pacjentom szeroką ścieżkę leczenia – od szczegółowych konsultacji, poprzez precyzyjną diagnostykę, aż po zaawansowane zabiegi chirurgiczne i profesjonalną rehabilitację. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii medycznych oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta, klinika zapewnia wysoki standard opieki.

Przełomowa metoda

Nową klinikę na rynku wyróżnia przełomowa w chirurgii ortopedycznej stawu biodrowego metoda MIS DAA umożliwiająca przeprowadzanie zabiegów z minimalnym naruszeniem tkanek. Polega przede wszystkim na dostępie międzymięśniowym, bez pierwotnego odcięcia lub przecięcia mięśni rotatorów oraz odwodzicieli stawu biodrowego. To oznacza, że ten rodzaj endoprotezoplastyki w niewielkim stopniu ingeruje w tkankę mięśniową i jej funkcje. Takie postępowanie wpływa na zmniejszenie bólu pooperacyjnego, skrócenie czasu rekonwalescencji oraz umożliwienie pacjentom szybszego powrotu do normalnej aktywności życiowej, włączając w to sferę sportową.

Corocznie w Polsce wykonuje się kilkadziesiąt tysięcy operacji implantowania endoprotez, które bardzo często wiążą się z bólem i długim okresem rekonwalescencji. Operacja biodra metodą MIS DAA to innowacyjne podejście, które skraca czas operacji o ponad 30% w porównaniu z tradycyjnym podejściem tylnym. Ta małoinwazyjna technika chirurgiczna zostawia mniejszą ranę, redukując ryzyko powikłań, takich jak zwichnięcie protezy czy infekcje. Ponadto, pacjenci mogą szybko rozpocząć rehabilitację po operacji, co zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych i przyspiesza powrót do normalnego funkcjonowania – tłumaczy prof. Paweł Skowronek, prekursor Małoinwazyjnej Chirurgii Biodra. – Otwarcie nowej kliniki małoinwazyjnej chirurgii biodra symbolizuje postęp w dziedzinie ortopedii. Przyświeca nam hasło: ‚Zmieniamy zasady gry w protezoplastyce biodra i’, co oznacza, że stawiamy sobie za cel nie tylko skuteczność terapii, ale także zapewnienie pacjentom maksymalnego komfortu i minimalnej ingerencji w ich życie podczas procesu rekonwalescencji – dodaje profesor.

Pod kierownictwem doświadczonego specjalisty

Klinika Małoinwazyjnej Chirurgii Biodra działa pod kierownictwem profesora Pawła Skowronka, uznanego specjalisty w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz mazowieckiego wojewódzkiego konsultanta ds. ortopedii i traumatologii. Profesor Skowronek jest prekursorem i trenerem technik MIS DAA w alloplastyce małoinwazyjnej stawów biodrowych w Polsce. Jego bogate doświadczenie w przeprowadzaniu operacji metodą MIS DAA przyczyniło się do jej rozwoju i rozpowszechnienia tej techniki w Polsce i Europie. Obecne doświadczenie to już ponad 10 tys. zabiegów z użyciem technik MIS DAA. Od 2007 r. pełni rolę nauczyciela i trenera kolejnych pokoleń chirurgów ortopedów w technikach małoinwazyjnych.

O enel-sport

enel-sport to sieć centrów medycznych specjalizujących się w ortopedii i medycynie sportowej, oferująca pacjentom dostęp do szerokiego zakresu usług medycznych na najwyższym poziomie. Dzięki zespołowi doświadczonych specjalistów i nowoczesnemu zapleczu diagnostycznemu, enel-sport jest liderem w dziedzinie nowoczesnych metod leczenia ortopedycznego.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Grupa ENEL-MED w 2023 r.: wzrost zysków dzięki sprzedaży pakietów medycznych oraz usług komercyjnych

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.