Optymalizacja zarządzania aparaturą medyczną w jednostkach ochrony zdrowia – trwa rekrutacja na studia podyplomowe

opm-dlaszpitali-studia-podyplomowe

W zeszłym roku MCKP CM UJ w Krakowie zapoczątkowało studia podyplomowe „Optymalizacja zarządzania aparaturą medyczną w jednostkach ochrony zdrowia”. Mają one charakter unikatowy i nowatorski, ponieważ na rynku edukacyjnym trudno o szkolenia tak kompleksowo zajmujące się tą problematyką. Trwa rekrutacja do kolejnej, II edycji.

To studia podyplomowe, które poruszają tematy inwestycji, eksploatacji sprzętu, zarządzania, kontroli wewnętrznej, ochrony radiologicznej i innych dziedzin, które w naturalny sposób wpisują się w codzienność pracowników odpowiedzialnych za aparaturę medyczną.

Studia podyplomowe „Optymalizacja zarządzania aparaturą medyczną w jednostkach ochrony zdrowia” to studia skierowane do osób już praktykujących i pragnących poszerzyć swoje wiadomości oraz tych, którzy dopiero planują zagłębić się w tematykę zarządzania aparaturą medyczną. Tym samym studia adresowane są do osób pełniących lub przygotowujących się do sprawowania funkcji kierowniczych w publicznych i niepublicznych podmiotach leczniczych, instytucjach związanych ze zdrowiem publicznym, osób kierujących lub przygotowujących się do kierowania działami aparatury medycznej w jednostkach opieki zdrowotnej.

Celem studiów jest nabycie przez uczestnika nowoczesnej wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie zarządzania aparaturą medyczną i instrumentarium chirurgicznym. Program studiów obejmuje metodykę organizacji pracy działów aparatury medycznej, zasady praktycznego przygotowywanie i realizacji procesu zakupowego aparatury medycznej, jej optymalną eksploatację wraz z organizacją procedur serwisowych.

Rekrutacja na studia trwa do 13 września 2024, godz. 12.00.

Więcej informacji na temat studiów i rejestracji na stronie.

Czytaj też: Ósma sesja zajęć studiów podyplomowych „Optymalizacja zarządzania aparaturą medyczną w jednostkach ochrony zdrowia”