Łódź: zdalna opieka medyczna od Comarch Healthcare
Zalety telemonitoringu pacjentów
Dzięki systemowi zdalnej opieki medycznej stan zdrowia pacjentów jest regularnie monitorowany poza środowiskiem szpitalnym. Zapewnia to komfort i bezpieczeństwo dla uczestników projektu, równocześnie odciążając placówki medyczne. Co więcej, Comarch SMA wspiera edukację pacjentów w zakresie dbania o własne zdrowie i prawidłowego przeprowadzania pomiarów.
Po zakończeniu 30-dniowego telemonitoringu odbędzie się wizyta podsumowująca, na której personel medyczny ponownie skontroluje stan zdrowia pacjenta. Całość dokumentacji, uzupełniona o raport z zarejestrowanych zdalnie parametrów, przekazywana jest pacjentowi w trakcie spotkania.
Czytaj także: Tomasz Kopiec: System koordynacji seniorów powinien uzupełniać ofertę publiczną
Projekt „Miasto Zdrowia” w Łodzi
W latach 2016-2017 Comarch Healthcare, Urząd Miasta Łodzi i Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera realizowały projekt „Miasto Zdrowia”. W ramach działań 240 pacjentów zostało objętych zdalną opieką kardiologiczną, pulmonologiczną i diabetologiczną oraz przeprowadzono 1500 badań przesiewowych w łódzkich szkołach. Pilotażowy projekt trwał 6 miesięcy i był pierwszym programem telemedycznym na tę skalę w regionie. Rozwiązania telemedyczne pilotażowo wykorzystane były również w dwóch domach opieki społecznej.