Grupa American Heart of Poland zainaugurowała działalność w Szpitalu w Drawsku Pomorskim
– Lądowisko dla śmigłowców ratunkowych przysłuży się społeczeństwu i będzie wizytówką dynamicznego rozwoju Drawska Pomorskiego oraz całego regionu zachodniego Pomorza – mówił Piotr Czyż, dyrektor ds. Inwestycji i członek Zarządu Grupy American Heart of Poland. – Jesteśmy organizacją, która dba o współpracę i rozwój społeczności lokalnych. Cieszymy się, że szpital w Drawsku będzie mógł dysponować szybkim transportem lotniczym, niezbędnym w szczególnie pilnych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia – podkreślił.
Podczas uroczystości zaprezentowane zostały też dwie nowoczesne sale operacyjne – w tym innowacyjna sala hybrydowa, która pozwala na współdziałanie różnych zespołów specjalistów.
Edukacja dla pacjentów i lekarzy
Grupa American Heart of Poland przykłada dużą wagę do działań związanych z edukacją i profilaktyką zdrowotną oraz do współpracy z władzami i społecznościami lokalnymi. Stąd też inauguracji działalności Grupy w Drawsku Pomorskim towarzyszyło pierwsze spotkanie Klubu Pacjenta. Są to wydarzenia cyklicznie organizowane przez American Heart of Poland, podczas których można wysłuchać prelekcji różnego rodzaju ekspertów z dziedziny zdrowia.
Premierowe spotkanie zostało poświęcone oczywiście tematyce serca i wzięli w nim udział wybitni specjaliści z zakresu kardiologii i kardiochirurgii, jak prof. dr hab. med. Andrzej Bochenek, współzałożyciel Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, wybitny kardiochirurg, który jako pierwszy w Polsce wspólnie z prof. Zbigniewem Religą i prof. Marianem Zembalą dokonał udanego przeszczepu serca; prof. dr hab. med. Maciej Lesiak, FESC, kierownik Katedry i I Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. dr hab. med. Adam Witkowski, MD, PhD, FESC Narodowy Instytut Kardiologii w Warszawie; dr hab. med. Magda Wiśniewska, specjalista diabetolog z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie; lek. med. Mariusz Truszczyński, kardiolog ze Szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim.
Drugi panel – pod tytułem „Z sercem do pacjenta” – był dedykowany lekarzom i pielęgniarkom. Podczas tej części spotkania prof. Andrzej Bochenek opowiadał o nowych technologiach w leczeniu pacjenta kardiologicznego, w tym np. takich innowacjach jak całkowicie sztuczne serca (TAH), pompy przesyłowe osiowe czy zastawki mitralne implantowane przezskórnie.
Źródło: materiały prasowe