Gdańskie UCK dołączyło do globalnej sieci placówek Roche - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plGdańskie UCK dołączyło do globalnej sieci placówek Roche - dlaszpitali.pl
Reklama

Gdańskie UCK dołączyło do globalnej sieci placówek Roche

opm-dlaszpitali-roche
fot. UCK w Gdańsku

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku jest pierwszym polskim ośrodkiem w międzynarodowym programie Placówek Referencyjnych Roche. – Przystąpienie do globalnej platformy Roche Reference Site Network z pewnością umożliwi nam tworzenie i wdrażanie rozwiązań technologicznych służących poprawie opieki nad pacjentami przy jeszcze lepszym zrozumieniu specyfiki pracy oraz potrzeb personelu medycznego i zespołów IT w szpitalach – informuje gdańskie UCK.

Rozwój i wsparcie technologii cyfrowych ma coraz większy wpływ na efektywność działania placówek medycznych, komfort pracy lekarzy oraz jakość opieki nad pacjentami. Budowa i wdrażanie nowoczesnych systemów technologii cyfrowej, które odpowiadają na potrzeby systemów ochrony zdrowia i przede wszystkim placówek medycznych, wymagają bliskiej współpracy firm technologicznych, klinicystów, specjalistów IT w szpitalach, a także personelu medycznego. Współpraca Roche Polska i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku służyć będzie opracowywaniu i walidacji innowacyjnych rozwiązań medycznych i technologii cyfrowych, które – uwzględniając potrzeby placówek medycznych i specyfikę polskiego systemu ochrony zdrowia – bez wątpienia będą sprzyjały poprawie jakości opieki nad pacjentami, zwiększały efektywność pracy personelu medycznego i usprawniały funkcjonowanie szpitali w Polsce.

Pierwsza w Polsce taka współpraca

Współpracę zainaugurowało podpisanie listu intencyjnego pomiędzy UCK a Roche Polska.

Jesteśmy dumni, że Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku przyjęło nasze zaproszenie do dołączenia do międzynarodowego grona Placówek Referencyjnych Roche. Jest to pierwsze partnerstwo w ramach tej sieci z polskim ośrodkiem przy doskonaleniu rozwiązań i technologii medycznych, które tworzymy w Roche. Znakomite doświadczenia dotychczasowej współpracy z UCK w obszarze badań klinicznych wczesnych faz i uznanie dla innowacyjnych rozwiązań, które wprowadza szpital, utwierdzają nas w przekonaniu, że dzięki tej współpracy powstaną możliwie najlepiej dopasowane do potrzeb ośrodków medycznych rozwiązania poprawiające jakość opieki nad pacjentami. Współpraca z UCK w Gdańsku wypełnia jednocześnie długofalowe zobowiązanie Roche Polska, by budować i wzmacniać partnerstwa, które służą pacjentom, systemowi ochrony zdrowia i całemu społeczeństwupowiedziała Irma Veberič, dyrektor generalna Roche Polska.

W ramach sieci Placówek Referencyjnych Roche w UCK będą walidowane, konsultowane i rozwijane rozwiązania i technologie cyfrowe tworzone przez Roche. Tym samym współpraca obejmie m.in. konsultacje z ekspertami medycznymi, ekspertami IT w szpitalu oraz – w zależności od projektów – innymi specjalistami. Doskonalone w ten sposób technologie mają przede wszystkim służyć lepszemu dostosowaniu rozwiązań do potrzeb placówek medycznych i całego systemu ochrony zdrowia, ale także dzieleniu się z innymi ośrodkami doświadczeniem z testów i wdrożeń.

Rozwiązania technologiczne na zupełnie nowym poziomie

Co ważne, już dzisiaj ponad 20 różnych globalnych produktów z obszaru rozwiązań cyfrowych tworzonych jest w Polsce przez Roche Informatics. W Polsce jest bowiem zlokalizowany jeden z największych globalnych hubów IT Roche, który w Warszawie i Poznaniu zatrudnia ponad 550 specjalistów IT, zaangażowanych m.in. w rozwój aplikacji wspierających pacjentów w codziennym życiu i zarządzaniu chorobą.

Cyfryzacja jest procesem wdrażanym konsekwentnie na wielu poziomach w UCK w Gdańsku. Podczas ostatniej certyfikacji poziomu dojrzałości cyfrowej w Polsce, przeprowadzonej wśród wszystkich dużych szpitali, osiągnęliśmy wysoki piąty poziom dojrzałości cyfrowej EMRAM (Electronic Medical Record Adoption Model – Model Adopcji Elektronicznej Dokumentacji Medycznej). Wdrożyliśmy autorską aplikację HosPanel analizującą informacje o parametrach życiowych pacjentów szpitala, a także system Horus wspierający zdalne monitorowanie pacjentów onkologicznych po leczeniu raka płuca. Wierzymy, że doświadczenie wnoszone do sieci Placówek Referencyjnych Roche i kompetencje kadry naszego ośrodka umożliwią lepsze dopasowanie i wykorzystanie technologii cyfrowych. Docelowo zaś przyczynią się do podniesienia standardów opieki zdrowotnej. Jesteśmy pewni, że dzięki tej współpracy będziemy w stanie odpowiedzieć na nowe wyzwania i zapewnić pacjentom jeszcze lepszą opiekę medycznąpowiedział Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Jesteśmy przekonani, że kolejny rozdział współpracy pomiędzy Roche a gdańskim UCK przyniesie korzyści w szybszym dostarczaniu cyfrowych produktów zdrowotnych, wspierających pacjentów i lekarzy. W Roche łączymy pod jednym dachem najnowsze zdobycze medycyny, innowacyjną diagnostykę i technologie cyfrowe. Kształtując nowe modele współpracy pomiędzy farmacją, diagnostyką, informatyką a jednym z najbardziej innowacyjnych szpitali w Polsce, mamy szansę doskonalić i wdrażać rozwiązania, które będą niosły wartość dla pacjentów, lekarzy i personelu medycznego szpitali, wspierając pacjenta na całej ścieżce diagnostyczno-terapeutycznejpowiedział Jacek Jopek, dyrektor serwisów profesjonalnych w Roche Diagnostics Polska.

Źródło: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku

Czytaj także: Centrum e-Zdrowia będzie szkolić z rozwiązań IT

Komentarze

Sklep

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

175,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.