Europejski certyfikat dla Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w USK w Białymstoku - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plEuropejski certyfikat dla Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w USK w Białymstoku - dlaszpitali.pl

Europejski certyfikat dla Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w USK w Białymstoku

opm-dlaszpitali-uniwersyteckie-centrum-onkologii-w-bialymstoku
fot. iStock

Uniwersyteckie Centrum Onkologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku dostało potwierdzający wysoką jakość leczenia zaawansowanego raka trzonu macicy certyfikat Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej – poinformowano na konferencji prasowej.

To siódma placówka z takim certyfikatem w Europie powiedział na konferencji prasowej koordynator Uniwersyteckiego Centrum Onkologii prof. Paweł Knapp. Poinformował, że aby otrzymać certyfikat, trzeba było Europejskiemu Towarzystwu Ginekologii Onkologicznej (ETGO) dostarczyć wszelkich danych o leczeniu pacjentek.

Komisja akredytacyjna, która stanowi jedno z ramion Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, pozytywnie zaopiniowała (ten wniosek) – mówił Knapp. Podkreślił, że jest „zszokowany”, bo ubiegał się o bycie akredytowanym ośrodkiem przy ETGO, a centrum zostało dostrzeżone i zostało mianowane jako „centrum of excellence”. – Jest to takie najwyższe uhonorowanie zaznaczył.

Powiedział, że taki certyfikat mają ośrodki m.in. w Rzymie, Berlinie i w Pradze. – Jesteśmy siódmi i chyba jest to powód do dumydodał Knapp.

Knapp mówił, że do Uniwersyteckiego Centrum Onkologii trafiają pacjentki w bardzo ciężkim stanie z całej Polski, a ten certyfikat to dla pacjentek bardzo czytelna informacja o wysokim standardzie, jakie oferuje centrum.

Jest to chyba najbardziej czytelna informacja, że posługujemy się z jednej strony najnowszymi technikami, dwa – jest to najnowsze leczenie, które oferujemy pacjentkom, także to, co one otrzymują od nas w kontekście badań klinicznych, jest niezmiernie istotne, bo w chwili obecnej sama chemioterapia, radioterapia to pewien standard, a immunoterapia przesuwa długość życia tych pacjentek tak, że choroby, które jeszcze do niedawna były śmiertelne, w tej chwili stają się przewlekłe i to jesteśmy w stanie tym pacjentkom zaoferowaćpodkreślił Knapp.

Dla szpitala to rzeczywiście wyróżnienie. W naszej strukturze mamy Uniwersyteckie Centrum Onkologii. Jest to sprawa prestiżowa mówił dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku dr hab. Jan Kochanowicz. Ocenił, że to kolejny sukces, który pokazuje, że – jak mówił – „jesteśmy jako szpital wyjątkowi na tle kraju, jedyni”. Podkreślił, że niezależne gremia specjalistów klasy europejskiej dostrzegają białostocki ośrodek, a potwierdzenie takim certyfikatem świadczy o jakości. Dodał, że szpital stara się o jakość dbać, ma akredytowane jednostki i ministerialny certyfikat jakości.

W 2020 r. Uniwersyteckie Centrum Onkologii otrzymało certyfikat Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, potwierdzający wysoką jakość leczenia zaawansowanego raka jajnika.

Źródło: PAP Nauka w Polsce/ autorka: Sylwia Wieczeryńska

Czytaj też: W Lublinie powstanie Regionalne Centrum Pulmonologii

Komentarze

Sklep

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

175,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2025 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2025 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

60,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.