„Elektroniczne pielęgniarki” w zielonogórskim szpitalu - dlaszpitali.pl dlaszpitali.pl„Elektroniczne pielęgniarki” w zielonogórskim szpitalu - dlaszpitali.pl

„Elektroniczne pielęgniarki” w zielonogórskim szpitalu

opm-dlaszpitali-elektroniczne-pielegniarki

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze zakupił specjalistyczne monitory funkcji życiowych pacjentów – tzw. „elektroniczne pielęgniarki”. Urządzenia docelowo mają być dostępne na każdym oddziale placówki.

„Elektroniczne pielęgniarki” to nowoczesne monitory funkcji życiowych połączone z systemem identyfikacji pacjenta. Początkowo dziewięć urządzeń trafiło do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, a trzy już wkrótce będą wspierać personel oddziału okulistycznego.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze wdrożył „elektroniczne pielęgniarki”

Jak przekazał szpital, „elektroniczne pielęgniarki” spełniają swoją funkcję, dlatego do placówki zamówiono kolejne 40 sztuk.

To nasza koleżanka, która nam bardzo pomaga w pracy. Dzięki niej wykonujemy wiele pomiarów takich jak ciśnienie, tętno czy temperaturę. Skanujemy kod kreskowy pacjenta i te dane od razu wpisują się do jego historii choroby w medycznym systemie komputerowymprzekazała Elwira Filipiak, pielęgniarka pracująca w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Koszt jednego urządzenia to ok. 35 tysięcy złotych.

Źródło: Radio Zielona Góra, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze (Facebook)

Czytaj też: Pielęgniarki i położne chcą uprawnień do wystawania recept na szczepionki przeciw grypie