BraTS Challenge - Polacy w czołówce międzynarodowego konkursu dlaszpitali.plBraTS Challenge - Polacy w czołówce międzynarodowego konkursu

Wyszukaj w serwisie

Reklama

Polacy w czołówce międzynarodowego konkursu radiologicznego

Czujemy nieco niedosytu, bo wyniki pierwszej fazy były bardzo optymistyczne, ale niezmiennie traktujemy to osiągnięcie w kategoriach wielkiego sukcesu. Pamiętajmy, że organizatorami inicjatywy są najważniejsze na świecie instytucje i koncerny związane z wykorzystywaniem sztucznej inteligencji w obrazowaniu medycznym, a sam konkurs jest rozpoznawalny także poza światem radiologii mówi Marek Pitura, kierownik projektów w FP Healthcare.

FP Healthcare, jednostka biznesowa gliwickiej firmy technologicznej Future Processing, wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji w nowoczesnej medycynie. Jej specjaliści opracowują zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego i komponenty segmentacji AI, które można integrować z większymi systemami analizy obrazów medycznych. Wśród projektów FP Healthcare jest m.in. “Opracowanie zestawu metod i algorytmów do automatycznej oceny wskaźnika uwapnienia tętnic wieńcowych w badaniach tomografii komputerowej serca”, który realizowany jest w ramach współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Z opublikowanego niedawno Raportu „AI in healthcare” wynika, że Polska zajmuje 9. miejsce wśród krajów Unii Europejskiej pod względem opracowań naukowych poświęconych sztucznej inteligencji w zdrowiu oraz na 15-tym, biorąc pod uwagę przyznane patenty. Dobry wynik w konkursie BraTS to potwierdzenie, że umiejętności naszych inżynierów i praca, którą wykonujemy na co dzień rozwijając nasze projekty przyczyniają się do umacniania znaczenia polskiego sektora wytwarzania oprogramowania dla medycyny dodaje Szymon Janota, szef jednostki FP Healthcare w Future Processing.

BraTS to coroczny, największy na świecie konkurs poświęcony algorytmom do analizy obrazowania medycznego mózgu. Jego organizatorami są jedne z najważniejszych na świecie instytucji związanych z dziedziną wykorzystywania sztucznej inteligencji (AI) w obrazowaniu medycznym: Towarzystwo Radiologiczne Ameryki Północnej (Radiological Society of North America), Amerykańskie Towarzystwo Neuroradiologii (American Society of Neuroradiology) oraz Towarzystwo MICCAI (Medical Image Computing and Computer Assisted Interventions) zrzeszające badaczy w dziedzinie przetwarzania obrazów medycznych i interwencji komputerowych.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Strefa wiedzy

657 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 16 kategorii tematycznych

Reklama
Poznaj nasze serwisy