Affidea z nagrodą „Dostawcy Usług Diagnostycznych Roku”

Affidea, europejski dostawca usług zaawansowanej diagnostyki, ambulatoryjnych i opieki onkologicznej, ma przyjemność poinformować o przyznaniu firmie tytułu „Dostawcy Usług Diagnostycznych Roku” w konkursie HealthInvestor Awards 2022.
Nagroda HealthInvestor Awards honoruje wybitne osiągnięcia, innowacje i doskonałość w sektorze niezależnej opieki zdrowotnej. Jej celem jest nagradzanie organizacji, które wniosły znaczący wkład w sektor medyczny.
Jurorzy docenili Affidea za innowacyjne podejście do wdrażania najnowszych technologii w celu poprawy wyników klinicznych, bezpieczeństwa pacjentów oraz ich doświadczeń w centrach medycznych – przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności operacyjnej. Oto trzy innowacyjne inicjatywy, które zwróciły uwagę sędziów konkursu HealthInvestor Awards:
- Cyfryzacja ścieżki pacjenta w krajach, w których Affidea prowadzi działalność, od rezerwacji po e-rejestrację i elektroniczny dostęp do wyników, mająca na celu poprawę doświadczeń pacjentów na każdym etapie ich diagnostyki i leczenia.
- Autorski program MRI Excellence, który umożliwia bieżący podgląd wykorzystania urządzeń do rezonansu magnetycznego i dzięki któremu Affidea osiągnęła 28-proc. wzrost liczby badań na godzinę, wzrost oceny NPS pacjentów o 5 punktów procentowych (do 81 proc.) oraz 11-proc. wzrost przychodów dla urządzeń objętych programem. Program koncentruje się na wprowadzaniu usprawnień poprzez analizę kilku kluczowych wskaźników efektywności (KPI), takich jak średnia liczba badań na godzinę, czas bezczynności maszyny, godziny otwarcia i zamknięcia, liczba badań, zmiana pacjentów i wskaźnik wykorzystania dla każdego centrum. Dane są pobierane z ponad trzech czwartych z 200 aparatów do RM w dziesięciu krajach w celu poprawy jakości opieki i doświadczeń pacjentów, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności operacyjnej.
- Innowacyjne oprogramowanie sztucznej inteligencji, które Affidea zainstalowała w swoich ośrodkach PET/CT we Włoszech, w Polsce i Rumunii, aby utrzymać jakość obrazów PET/CT, które zostały uzyskane przy zmniejszonej dawce znacznika lub skróconym czasie skanowania. W celu weryfikacji algorytmu SI przeprowadzono pilotaż w centrum Affidea IRMET w Turynie we Włoszech, akredytowanym przez UEMN/EBNM i EARL ośrodku PET-CT. Wyniki kliniczne były znakomite – uzyskano redukcję dawki FDG o 33 proc. bez pogorszenia jakości obrazu, skracając czas skanowania nawet o 50-proc. Niższa dawka przekłada się na większe bezpieczeństwo, a skrócenie czasu poprawia komfort pacjentów poddawanych badaniu PET-CT. Wszystkie te cele udało się osiągnąć przy zachowaniu tej samej jakości obrazu umożliwiającej postawienie trafnej diagnozy, a także przy zwiększeniu wydajności operacyjnej centrum medycznego.
Źródło: materiały prasowe
Czytaj też: Rządowy plan rozwoju sektora biomedycznego na lata 2022–2031