ABM ogłosiła konkurs na innowacyjne wyroby medyczne - dlaszpitali.pl

Wyszukaj w serwisie

Reklama

ABM ogłosiła konkurs na innowacyjne wyroby medyczne

opm-dlaszpitali-abm-oglosilo-konkurs-na-innowacyjne-wyroby-medyczne
fot. iStock

Agencja Badań Medycznych ogłosiła konkurs na innowacyjne wyroby medyczne. Pula środków przeznaczonych na konkurs to 100 mln złotych.

Konkurs jest skierowany do firm, które mogą uzyskać dofinansowanie na opracowanie, ocenę działań i ocenę kliniczną innowacyjnych wyrobów medycznych. Wnioski konkursowe można składać za pomocą systemu teleinformatycznego dostępnego na stronie ABM. Firmy mogą przesyłać zgłoszenia w terminie od 30 marca 2022 roku do 30 czerwca 2022 roku.

Przedmiotem wniosku o dofinansowanie mogą być projekty znajdujące się na różnych fazach rozwoju – zarówno te będące w fazie pomysłu, jak i wymagające przeprowadzenia tylko prac rozwojowychczytamy na stronie ABM. Dofinansowaniu podlegają badania podstawowe, badania przemysłowe i prace rozwojowe. Niezależnie od fazy w której znajduje się projekt w momencie jego rozpoczęcia, wyniki jego realizacji muszą zostać skomercjalizowane. Efektem realizacji projektu powinna być produkcja wyrobu i jego wprowadzenie do obrotu.

Wnioski mogą być składane zarówno przez wnioskodawców jednopodmiotowych (czyli przedsiębiorstwa) jak i konsorcja, w których liderem jest przedsiębiorstwo, a pozostali członkowie to m.in. uczelnie wyższe lub instytuty naukowe PAN. – Jeden wniosek może dotyczyć tylko jednego wyrobu medycznego albo wyrobu medycznego do diagnostyki in vitro. Każdy z nich może występować w Projekcie wraz z wyposażeniem podaje ABM.

Więcej informacji na stronie Agencji Badań Medycznych.

Źródło: abm.gov.pl

Czytaj też: Uczelnie medyczne będą zwolnione z podatku dochodowego – projekt rozporządzenia

Komentarze

Strefa wiedzy

655 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 16 kategorii tematycznych

Reklama
Poznaj nasze serwisy