Współczesne zarządzanie szpitalem to przede wszystkim... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWspółczesne zarządzanie szpitalem to przede wszystkim... - dlaszpitali.pl

Wyszukaj w serwisie

Reklama

Współczesne zarządzanie szpitalem to przede wszystkim umiejętność współpracy z ludźmi

VII Konferencja „Praktyczne aspekty zarządzania jednostką ochrony zdrowia”, zorganizowana przez dlaSzpitali.pl i STOMOZ 5 i 6 marca w Karpaczu, tradycyjnie już zakończyła się panelem eksperckim. Sprawdź, jak podsumowuje go jego moderator Piotr Karniej.

W panelu dyskusyjnym wzięła udział szóstka ekspertów:

  • Tomasz Holecki, kierownik w Zakładzie Ekonomiki i Zarządzania w Ochronie Zdrowia Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,
  • Iwona Mazur, przewodnicząca rady nadzorczej Milickiego Centrum Medycznego, wiceprezeska zarządu głównego Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej,
  • Dariusz Rajczyk, prezes zarządu głównego Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej,
  • Renata Ruman-Dzido, dyrektorka ds. finansowych oraz strategii rozwoju Szpitala Wojewódzkiego w Opolu,
  • Maria Szymich-Lukosek, dyrektorka ekonomiczna i administracyjna Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Szpitala Klinicznego nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,
  • Kinga Wieczorek, p.o. dyrektorki Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

Eksperci zwracali szczególną uwagę na potrzebę zmiany systemu finansowania świadczeń opieki zdrowotnej, ale także na konieczność profesjonalizacji zawodu menadżera, szczególnie w kontekście komunikacji z personelem.

Współczesne zarządzanie szpitalem to już nie tylko organizacja infrastruktury czy finansów, ale przede wszystkim umiejętność współpracy z ludźmi, którzy są najistotniejsi w systemie opieki zdrowotnej. To umiejętność rozmowy z nimi, żeby rozumieli potrzebę restrukturyzacji, jej cele, ale także żeby widzieli swoją przyszłość w zrestrukturyzowanych jednostkachmówi moderator panelu Piotr Karniej z Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu, członek zarządu Oddziału Dolnośląskiego STOMOZ.

Ważnym zagadnieniem okazał się również dialog z samorządami i innymi jednostkami zarządzającymi szpitalami. Eksperci zgodzili się co do tego, że współpraca z nimi ma prowadzić do racjonalnego reformowania i restrukturyzowania lokalnej, powiatowej opieki zdrowotnej.

Ponadto paneliści podjęli temat własnego dobrostanu.

Dobry menadżer to bezpieczny menadżer, także w kontekście swojego własnego zdrowia. Podkreślaliśmy więc potrzebę dbałości również o siebie, o to, żeby nasza praca nie przekładała się na zmęczenie, wypalenie zawodowe, co ograniczy naszą skutecznośćwyjaśnia Piotr Karniej.

Pełny zapis panelu eksperckiego VII Konferencji „Praktyczne aspekty zarządzania jednostką ochrony zdrowia” znajdziesz tutaj.

Zobacz także:

Komentarze

Reklama

Strefa wiedzy

715 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 16 kategorii tematycznych

Reklama
Reklama
Poznaj nasze serwisy