Zdobywcy Uśmiechów Pacjentów – Gala Konkursu ZOZ UP - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plZdobywcy Uśmiechów Pacjentów – Gala Konkursu ZOZ UP - dlaszpitali.pl

Zdobywcy Uśmiechów Pacjentów – Gala Konkursu ZOZ UP

W dniu 15 czerwca 2018 r. w Barlinku, w Pensjonacie Leśny Dom odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród w II Ogólnopolskim Konkursie na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta, której organizatorem była Fundacja Joy Aim.

Celem konkursu jest znalezienie jak najwięcej podmiotów leczniczych w Polsce, które stosują innowacyjne i oryginalne działania na rzecz zwiększenia zadowolenia i uśmiechu pacjenta oraz ich rozpowszechnianie tak, by dotarły do jeszcze większej liczby pacjentów. Priorytetem ZOZ UP jest także zwiększanie świadomości pacjentów, co do prawa do leczenia w miłych, przyjaznych i godziwych warunkach oraz przypomnienie, że potrzeby pacjenta w procesie powrotu do zdrowia są najważniejsze.

W tym dniu do Barlinka przybyli przedstawiciele placówek medycznych z całej Polski, m.in. z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi, Szpitali Pomorskich Sp. z o. o., Szpitala Miejskiego w Świnoujściu, SP Miejskiego ZOZ w Słupsku, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, ZOZ w Brodnicy, BetaMed z Chorzowa, Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Szpitala Barlinek, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Na Gali obecni byli także: Przedstawiciel Biura Rzecznika Praw Pacjenta – Pani Krystyna Grochmalska, osoby na co dzień dbające o nasze zdrowie: lekarze i pielęgniarki, Przedstawiciele władz miasta Barlinek, Przedstawiciele Rady Nagrody, Wybitna  ekspertka z Instytutu Inżynierii Klinicznej w Warszawie – Agnieszka Sopel oraz przyjaciele Fundacji Joy Aim.

Podczas Gali Kamila Rogut-Szkudlarek zaprezentowała projekt „Ogólnopolski Konkurs ZOZ UP”, odbyło się bardzo ciekawe i inspirujące wystąpienie wykładowczyni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  –Agnieszki Sopel oraz zaprezentowane zostały zgłoszenia 20 finalistów Konkursu. Następnie Zarząd Fundacji wraz z gośćmi honorowymi wręczył przyznane przez Rade Nagrody Wyróżnienia i statuetki. Tegoroczną edycję plebiscytu wygrała Poradnia Psychologiczna Fundacji Gajusz działająca przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi z projektem pt. „Edek”. Gala zakończyła się uroczystą kolacją oraz fantastycznym koncertem zespołu TON z  Żywca i uczestniczki The Voice of Poland Oliwi Lori Lachnik. W trakcie wydarzenia odbywała się wystawa projektów finalistów oraz panowała energiczna i przyjemna atmosfera, o którą zadbali organizatorzy i animatorzy firmy Stageman.

Wyniki II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta przedstawiają się następująco:

I miejsce, z ilością 88 punktów Poradnia Psychologiczna Fundacja Gajusz i Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4 w Łodzi za projekt „Edek”, czyli idealne połączenie przyjaźni, wsparcia, zabawy i zrozumienia w postaci terapeutycznej lalki-pacjenta – Edka. Nagrodę odebrały Panie Małgorzata Kania i Joanna Bednarska-Kociołek, Weronika i oczywiście sam Edek.

II miejsce z ilością 70 punktów otrzymał Szpital Barlinek Sp. z o. o. i projekt „Dzienny Dom Opieki Medycznej w Barlinku” za stworzenie wyjątkowego pomostu pomiędzy opieką szpitalną i domową, miejsce integracji, rehabilitacji oraz doskonałej alternatywy dla opiekunów osób chorych. Nagrodę odebrała dr n. med. Maria Jaworska – Dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu Barlinek.

III miejsce, ex aequo z ilością 64 punktów zdobyły:

SPSK Nr 6 ŚUM Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach i projekt „Akademia Misia Zdrowusia” za stworzenie ikony zdrowia i przyjaźni w postaci chodzącej maskotki. Nagrodę odebrali przedstawiciele placówki: Beata Wojciechowska-Musik, Bartosz Krawczyński, Wojciech gumułka i… Zdrowuś!

oraz

Centrum Onkologii im. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy i projekt „Zespół Wsparcia duchowego Na dobre i złe. Muzykoterapia – dźwięki, które leczą” za pionierskie połączenie muzykoterapii, wykładów motywacyjnych, sztuki i warsztatów makijażu dla pacjentek onkologicznych. Nagrodę odebrały przedstawicielki Centrum Onkologii w Bydgoszczy Pani Edyta Szartyka i Pani Beata Borzych.

Rada Nagrody przyznała także wyróżnienia.