Wirtualna Konferencja Akademia Managera Ochrony Zdrowia już na nami
Prawie 200 uczestników, ośmioro prelegentów, kilkaset pytań i komentarzy na czacie, ale przede wszystkim potężna dawka wiedzy przekazana w ciągu ośmiogodzinnej konferencji Akademia Managera Zdrowia – za nami trzecia edycja wirtualnego spotkania, na które zaprosiliśmy managerów, dyrektorów i właścicieli placówek ochrony zdrowia z całej Polski.
Tematem przewodnim wirtualnej konferencji były nowoczesne technologie i narzędzia usprawniające proces skutecznego zarządzania placówką medyczną.
Jako pierwsza wystąpiła Pani Senator prof. Alicja Chybicka, członkini Senackiej Komisji Zdrowia.
Zaprezentowała uczestnikom innowacje w świecie medycyny, skupiając się przede wszystkim na najnowszych technologiach w leczeniu i diagnostyce. Opowiedziała o nowoczesnych metodach leczenia nowotworów, przywołując liczne przykłady terapii celowanych, genowych, wskazując jak ogromny postęp technologiczny dokonuje się na naszych oczach.
W trakcie prelekcji Pani profesor podkreśliła rolę informatyzacji i automatyzacji w placówkach medycznych, jako jeden z elementów wspierających proces leczenia. Nowoczesne technologie w zarządzaniu placówką medyczną usprawniają pracę lekarzy, obsługę pacjentów, pozwalając na objęcie profesjonalną opieką większą liczbę osób.
Kolejne wystąpienie dotyczyło hybrydowego podejścia do zarządzania placówką medyczną. Daniel Nowocin, Doradca Zarządów Placówek Leczniczych i CEO Medidesk, zdradził uczestnikom najlepsze praktyki w zarządzaniu biznesem medycznym, z uwzględnieniem pracy stacjonarnej oraz zdalnej. Poznaliśmy narzędzia, których warto używać i rozwiązania, które warto wdrożyć, aby sprawnie i bezpiecznie obsługiwać pacjenta w obecnych czasach. Dowiedzieliśmy się także, jak precyzyjnie mierzyć efektywność wprowadzonych przez nas zmian, by zwiększyć przychody placówki medycznej.
W trzeciej części spotkania dr Piotr Sznelewski, Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, opowiedział jak efektywnie realizować procesy zakupowe sprzętu medycznego w placówkach leczniczych i medycyny estetycznej. Podpowiedział, jak uniknąć błędów w zakupie urządzeń medycznych i czego wymagać od producentów sprzętu. Pochopnie dokonana decyzja może bowiem skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi dla pacjentów.
Ogromną liczbę pytań otrzymał w trakcie swojej prezentacji Tomasz Gruziel, lekarz rodzinny, współwłaściciel praktyki grupowej lekarzy rodzinnych. Opowiedział uczestnikom, jak elastycznie zarządzać placówką POZ w dobie epidemii, podkreślając, że właściwa komunikacja z pacjentem jest najważniejszym czynnikiem sprawnego radzenia sobie z obecną sytuacją na rynku zdrowia.
Dr Gruziel w swojej praktyce zawodowej udowadnia, że rozwiązania takie jak teleporada i zdalna rejestracja jest świetnym rozwiązaniem również w placówce POZ, poprawiającym dostęp pacjentów do lekarzy pierwszego kontaktu.
Po przerwie głos zabrała Urszula Łaskawiec, Ekspert ds. Szkoleń i Rozwoju Kadry dla Branży Medycznej, trener i doświadczony szkoleniowiec. Przeprowadziła setki szkoleń pracowników medycznych w klinikach w całej Polsce. Ula zaprezentowała najczęstsze błędy w organizacji pracy rejestracji medycznej i przekazała sprawdzone sposoby na usprawnienie obsługi pacjentów. Efektywnie zarządzana rejestracja to większa liczba umówionych wizyt, większa liczba obsłużonych telefonów oraz zadowolonych pacjentów.
Dzięki kolejnym ekspertom – Anicie Chabrowskiej (Dyrektor Marketingu Medidesk) oraz Tomaszowi Rupniewskiemu (Dyrektor Zarządzający Media Health) poznaliśmy prawne aspekty promowania usług medycznych i konkretne wskazówki: co wolno, a czego należy unikać w komunikacji marketingowej. Uczestnicy dowiedzieli się, czym są “leady”, dlaczego wszyscy marketingowcy o nich mówią i jak je pozyskiwać w branży medycznej. Eksperci marketingu zdradzili skuteczne sposoby na dotarcie do nowych pacjentów a także sprawdzone metody na utrzymywanie dobrych relacji z dotychczasowymi klientami.
Ostatnie wystąpienie było – jak ocenili na czacie uczestnicy – prawdziwą technologiczną pigułką.
Jakub Grabski, Product Manager Jutro Medical, zaprezentował uczestnikom wydarzenia nowoczesne narzędzia oraz technologie dla podstawowej opieki zdrowotnej. Poznaliśmy technologiczne nowinki, które już niebawem na dobre mogą zagościć w gabinetach lekarskich w całej Polsce.
Jakub poruszył także niezwykle ważną i aktualna kwestię aktywizacji zawodowej lekarzy seniorów w kontekście postępującej komputeryzacji służby zdrowia. Doświadczona kadra, będąca nierzadko ogromnym wsparciem merytorycznym dla kolegów młodszych stażem, potrzebuje szkoleń w zakresie najnowszych technologii.
Spotkanie podsumowali Daniel Nowocin oraz Łukasz Grzanek z Medidesk. Ogromnie dziękujemy za pozytywne komentarze, za liczbę pytań i niezwykłą atmosferę podczas spotkania. Mamy nadzieję, że III konferencja Akademii Managera Ochrony Zdrowia okazała się doskonałą okazją do poszerzenia i ugruntowania wiedzy przydatnej w codziennej praktyce, a merytoryczny poziom wykładów, jak również kwestie organizacyjne i tym razem spełniły Wasze oczekiwania.
Serdecznie sponsorowi głównemu firmie Escalar – programy dla medycyny oraz naszym wszystkim Partnerom: Polska Federacja Szpitali (PFSz), Media Health oraz Prawnik lekarza.
Dziękujemy naszym Patronom Medialnym:
Portal-medica.pl, DCC Grygorcewicz, MEDmeetsTECH, Prostetorodo.pl, Ratyński Design&Build, Ogólnopolski Przegląd Medyczny, Otwarty System Ochrony Zdrowia, Magazyn Medyczny, Medexpress.pl, MEDtube Polska, Dlaszpitali.pl, Świat Medycyny i Farmacji – portal dla pacjentów, Rejestratorka Medyczna, medinwestycje.pl.
Do zobaczenia podczas kolejnej edycji Akademii Managera Ochrony Zdrowia.
Zapraszamy także na bezpłatne webinary dla managerów, placówek medycznych, stomatologicznych
i medycyny estetycznej: https://medidesk.pl/webinary/