Pakiet onkologiczny "po staremu" – nowe refleksje - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPakiet onkologiczny "po staremu" – nowe refleksje - dlaszpitali.pl

Pakiet onkologiczny „po staremu” – nowe refleksje

pakiet-onkologiczny-opieka-zdrowotnafot. iStock

Centralny rejestr z  możliwością dostępu do  niego z  poziomu jednostki, która wykonuje świadczenia „pakietowe”, nie tylko usprawniłby pracę – podniósł efektywność pieniędzy wydawanych na  pakiet – ale także pozwolił na  lepszy dostęp do  informacji o  stanie zdrowia swoich pacjentów lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Funkcjonowanie pakietu onkologicznego powinno stać się przedmiotem rzetelnej analizy, zarówno na  poziomie mikroekonomicznym – pod względem porównania poniesionych przez świadczeniodawców kosztów badań diagnostycznych, w  stosunku do  uzyskanych środków finansowych na  ten cel z  Narodowego Funduszu Zdrowia, ale także na  poziomie makroekonomicznym – w  ujęciu globalnym. Obecnie wciąż trudno jednoznacznie określić, jakie korzyści niesie ze  sobą pakiet onkologiczny w  ujęciu globalnym, systemowym, szczególnie w  odniesieniu do  poniesionych nakładów. Z  raportów Fundacji Watch Health Care wiadomo, że  od  czasu wprowadzenia pakietu onkologicznego, tj. od roku 2015, skróciły się kolejki oczekujących na  badania diagnostyczne dla pacjentów objętych tzw. szybką ścieżką onkologiczną1. Patrząc na  to  z  punktu widzenia pacjenta i  czasu oczekiwania na  takie badania, jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny, który wcześniej wynosił nawet kilka miesięcy, widzimy pozytywną zmianę. Mówiąc jednak o  korzyściach z  pakietu onkolo...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp