Kolumny anestezjologiczne – współczesne rozwiązania – na co zwrócić uwagę

Kolumny są to urządzenia wielozadaniowe. Scalają w sobie całe uzbrojenie elektryczno-oświetleniowe. Ograniczają przez to liczbę przedłużaczy oraz lampek przy łóżku pacjenta.
Wobec zwiększającej się liczby pacjentów, co jest związane z większą liczbą wykonywanych zabiegów i procedur inwazyjnych, część szpitali boryka się z dość poważnym problemem, czyli brakiem powierzchni. Dotyczy to nie tyko sal pacjentów, ale również części sal intensywnego nadzoru czy sal, w których wykonuje się procedury inwazyjne, oddziałów intensywnej terapii czy sal pooperacyjnych. Wynika to z faktu, że część szpitali jest usytuowana w starych budynkach lub budynkach modernizowanych bardzo dawno.
Współczesne kolumny
Pierwsze kolumny pojawiły się wraz z rozwojem endoskopii oraz chirurgii laparoskopowej. Od początku XX wieku dokonał się nieprawdopodobny postęp w dziedzinie technologii medycznych. Wprowadzenie komputerów (niezależnie, czy są to urządzenia stacjonarne, czy przenośne) spowodowało niezliczoną liczbę nowych zastosowań w medycynie. Nowa technologia dotarła oczywiście do oddziałów intensywnej terapii, powodując nowe możliwości diagnostyki, monitorowania i leczenia. Spowodowało to zagęszczenie nie tylko urządzeń medycznych, ale również urządzeń, bez których nawet najbardziej zaawansowane urządzenia medyczne nie mogą być wykorzystywane. Dlatego dobrym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie w wymienionych oddziałach i salach intensywnego nadzoru, a także operacyjnych – kolumn, w tym kolumn anestezjologicznych. Można je podzielić funkcjonalnie na kolumny:
- anestezjologiczne, [...]