Globalny paraliż komputerów – jakie wnioski dla szpitali?
fot. iStock
Usługi kompleksowego zabezpieczenia informatycznego dla firm i organizacji (w tym szpitali) świadczone są coraz częściej przez zewnętrznych dostawców bezpieczeństwa IT. To światowy trend, bowiem coraz częściej tylko duże i krytyczne organizacje mogą pozwolić sobie na własne zespoły ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa.
Ostatnia głośna światowa awaria milionów komputerów, w piątek 19 lipca 2024 roku, to okazja do refleksji nad cyberbezpieczeństwem i do poznania najnowszego podejścia do zabezpieczenia własnej infrastruktury IT.
Pechowy piątek dziewiętnastego
Dzień ten pamiętany będzie jeszcze wiele lat. Wówczas to miliony komputerów i serwerów z Windowsem na całym świecie przestały działać z niewyjaśnionego powodu. Sparaliżowało to działanie firm i organizacji, wywołując chaos, którego doświadczały dziesiątki milionów osób.
Niebieskie ekrany i pętla śmierci
W Australii trwał kolejny zwykły dzień pracy, kiedy na ekranach komputerów nagle zabłysły niesławne „niebieskie ekrany śmierci” (ang. blue screen of death, w skrócie BSOD). W systemie ...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online