Szpital jednego dnia
Szpital jednego dnia posiada pełnowymiarową salę operacyjną, taką jak w regularnych blokach operacyjnych. Do jej wykonania wykorzystuje się te same materiały, stosując się do tych samych przepisów. Sala operacyjna ICZMP w Łodzi, fot. Mikołaj Dąbrowski
Aby w pełni wykorzystać potencjał szpitala jednego dnia, konieczne jest staranne zarządzanie i dostosowanie do specyficznych potrzeb pacjentów oraz zapewnienie odpowiednich środków i infrastruktury.
Szpital jednego dnia to placówka medyczna, która umożliwia przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych i diagnostycznych w krótkim czasie, bez konieczności dłuższego pobytu w szpitalu. Tego typu placówki są regulowane przez szczegółowe przepisy dotyczące infrastruktury, wyposażenia oraz standardów bezpieczeństwa i higieny zawarte w załączniku nr 3 Szczegółowe wymagania, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia Szpitala jednodniowego Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2019 r.
Szpitale jednego dnia zyskują na popularności (zwłaszcza w prywatnym systemie ochrony zdrowia) dzięki swojej efektywności i oszczędnościom, jakie przynoszą zarówno pacjentom, jak i systemowi opieki zdrowotnej.
Zabiegi wykonywane w szpitalach jednego dnia to m.in. operacje z zakresu: laryngologii, hemodynamiki, urologii, ginekologii, medycyny estetycznej czy ortopedii.
Lokal i lokalizacja
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online