O nowoczesnej inwentaryzacji środków trwałych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plO nowoczesnej inwentaryzacji środków trwałych - dlaszpitali.pl

Wyszukaj w serwisie

Więcej czasu dla pacjentów dzięki nowoczesnej inwentaryzacji środków trwałych

opm-dlaszpitali-inwentaryzacji-środków-trwałych
fot. mat. prasowe

W Centrum Rehabilitacji Ośrodek Wczesnej Interwencji Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło z Gdyni wdrożono system ISS Inwentaryzacja do zarządzania środkami trwałymi, któremu podlega cały sprzęt medyczny, meble i drobne wyposażenie, łącznie kilkaset przedmiotów.

Jednym z wyzwań, z którymi mierzą się placówki medyczne, jest efektywnie zarządzanie sprzętem o dużej wartości. Każdego dnia jest on użytkowany przez wielu pracowników, którzy przenoszą go do różnych pomieszczeń. Trudnością jest więc zachowanie kontroli nad jego bieżącą lokalizacją i stanem technicznym.

Usprawnienie zarządzania placówką medyczną

Ośrodek Centrum Rehabilitacji Wczesnej Interwencji, wielospecjalistyczna placówka oferująca pomoc dzieciom niepełnosprawnym lub zagrożonym niepełnosprawnością w wieku do 7 lat oraz ich rodzinom, zdecydowała o wdrożeniu systemu inwentaryzacji sprzętu w oparciu o technologię RFID, aby usprawnić działanie placówki.

Jak mówi Magdalena Kownacka, wiceprzewodnicząca zarządu PSONI Koło w Gdyni, poszukiwano rozwiązania, które w łatwy i szybki sposób pozwoli przeprowadzić inwentaryzację i monitorować dokładną lokalizację sprzętu.

System ISS Inwentaryzacja, opracowany na nasze potrzeby przez firmę ISS RFID, pozwala od razu sprawdzić, gdzie znajdują się konkretne urządzenia czy meble. Pozwala zachować porządek i umożliwia szybkie odnajdywanie poszukiwanego sprzętu. System i urządzenie mobilne są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze, niezwykle przydatna jest też możliwość samodzielnego dokonywania zmian w katalogu inwentaryzowanych sprzętów przy pomocy przeglądarki komputerowejopisuje Magdalena Kownacka.

Pracownicy placówki doceniają także możliwość dodawania zdjęć do lokalizowanych przedmiotów, co dodatkowo skraca czas ich identyfikacji, a co za tym idzie weryfikacji poprawności wyposażenia poszczególnych pomieszczeń.

Kompaktowe i intuicyjne rozwiązanie

Wdrożenie w Centrum Rehabilitacji Ośrodek Wczesnej Interwencji to przykład jednego z wielu z zastosowań technologii RFID. Dostarczony system stanowi kompletne, pudełkowe rozwiązanie, które zawiera: mobilny czytnik RFID, autorskie oprogramowanie, licencję i zestaw tagów, co umożliwia szybkie wdrożenie i sprawne przeprowadzanie kontroli zasobów. Sprawdzi się zarówno w mniejszych firmach, które nie dysponują zespołami do inwentaryzacji, jak i w dużych przedsiębiorstwach, które chcą przetestować RFID na mniejszym obszarze i później podjąć decyzję o dalszym skalowaniu rozwiązania.

Potencjał technologii RFID jest bardzo duży. Z jej atutów może korzystać wiele branż, co optymalizuje wykorzystanie zasobów i redukuje straty. Cieszę się, że nasz system sprawdza się w placówce rehabilitacyjnej, dzięki czemu personel może pracować w bardziej komfortowych warunkach i poświęcać więcej czasu pacjentompodkreśla Adam Silny, prezes firmy ISS RFID i współzałożyciel Silny & Salamon.

System składa się z aplikacji webowej i mobilnej służących do wykonywania inwentaryzacji środków trwałych oraz mobilnego urządzenia RFID ISS Neo. Klienci doceniają takie opcje, jak np. możliwość zapisywania informacji o inwentaryzowanym środku trwałym, funkcja lokalizacji umożliwiająca sprawdzenie przyporządkowanego miejsca składowania danego elementu czy inwentaryzacja według zadanej listy wyposażenia dla konkretnej lokalizacji. Użyteczna jest też możliwość inwentaryzacji offline w przypadku chwilowego braku dostępu do internetu czy funkcja radaru, która pozwala określić przybliżone miejsce przedmiotu w oparciu o siłę sygnału zwrotnego (RSSI) do czytnika mobilnego.

Warto przetestować technologię RFID

Technologia RFID opiera się na radiowym rozpoznawaniu przedmiotów wyposażonych w znaczniki (etykiety, tagi), które przesyłają informacje o swoim statusie do czytnika, umożliwiając bezdotykową i bezwizyjną identyfikację. Zasięg odczytu wynosi do 15 metrów przy zastosowaniu technologii pasywnej.

Kluczem do udanych wdrożeń jest rozpoznanie potrzeb, dlatego zespół ISS RFID rekomenduje pilotaż, który umożliwia dokładne zbadanie warunków i dobór optymalnych znaczników i sprzętu. Warto wiedzieć, że firmy z sektora MŚP z terenu całego kraju mogą skorzystać z możliwości sfinansowania szkoleń, testów i pilotaży RFID w programie Pomorskiego Hubu Innowacji Cyfrowych/Pomeranian Digital Innovation Hub (PDIH) realizowanych przez firmę ISS RFID, jedynego dostawcy technologii w programie, kontaktując się na adres biuro@issrfid.com.

Więcej informacji o wdrożeniach RFID i firmie można znaleźć tutaj.

Źródło: informacja prasowa

Czytaj także: Medyczna Grupa Zakupowa – razem dla optymalizacji kosztów i lepszej opieki zdrowotnej

Komentarze

Reklama

Strefa wiedzy

668 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 16 kategorii tematycznych

Reklama
Poznaj nasze serwisy