SALMED 2020: Jak sprostać wyzwaniom medycyny i zmianom w ochronie zdrowia?
Cyberbezpieczeństwo i informatyzacja w ochronie zdrowia, strefa start-upów, oferta programowa dla sektora rehabilitacji – to tylko niektóre z planowanych tematów targów SALMED 2020. Pod lupą ekspertów znajdą się zmiany w Prawie zamówień publicznych, nie zabraknie także rozwiązań ułatwiających placówkom medycznym wybór sprzętu. Projekt wspierany jest przez kluczowe organizacje medyczne.
SALMED to największe w Polsce targi sprzętu medycznego gromadzące liderów rynku. Ich najbliższa edycja odbędzie się 18-20 marca 2020. To doskonałe miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i wiedzy. Bogatemu programowi wydarzeń towarzyszy wystawa oferty producentów oraz dostawców aparatury i instrumentów medycznych, wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych, a także sprzętu laboratoryjnego i rehabilitacyjnego. Menedżerów szpitali oraz wszystkie osoby zainteresowane postępem medycyny i aktualnymi zmianami w ochronie zdrowia przyciąga do Poznania cykl bezpłatnych szkoleń, konferencji i warsztatów będących wizytówką Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED.
Nowe Prawo zamówień publicznych pod lupą
Od stycznia 2021 roku będzie obowiązywała nowa ustawa Prawo zamówień publicznych. Wachlarz zmian jest szeroki. O tym jak bardzo dotkną one szpitale będzie się można dowiedzieć podczas SALMED. Szkolenie z tego zakresu przeprowadzi ekspert, doświadczony audytor i arbiter z wieloletnim doświadczeniem trener Małgorzata Niemiec.
– Proponujemy zapoznanie się z przepisami nowej ustawy Prawo zamówień publicznych w sposób ciekawy i w systematycznym ujęciu ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb szpitali.
Adresatami tego wydarzenia są dyrektorzy szpitali, dyrektorzy administracyjni lub do spraw ekonomicznych, osoby zajmujące się obsługą przetargów w szpitalach, reprezentanci administracji samorządowej, przedstawiciele stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz wszyscy zainteresowani tematyką sprawnego zarządzania pionem zamówień publicznych szpitali i jego usprawnieniem.
– Z programu skorzystać mogą również przedstawiciele firm medycznych biorący lub chcący brać udział w przetargach publicznych – zachęca do udziału w szkoleniu Małgorzata Niemiec.
Udział w szkoleniu pozwoli uczestnikom zapoznać się ze zmianami w prawie zamówień publicznych, odpowiednio wcześniej. W jednostkach w których system udzielania zamówień publicznych faktycznie oscyluje na granicy zdrowia i życia ludzkiego jest to szczególnie istotne.
Zostaną na nim omówione m.in.: nowa systematyka projektu ustawy – dookreślenie postulatu w zakresie sposobu dokonywania wydatków publicznych, czynności poprzedzające postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego – w tym analiza potrzeb i wymagań, zmiany w zakresie procedur dwustopniowych i uelastycznienie trybów negocjacyjnych, realizacja poszczególnych etapów postępowania, umowa w sprawie zamówienia publicznego i jej monitorowanie. Nie zabraknie także dyskusji z uczestnikami.
Temat zmian w Prawie Zamówień Publicznych będzie również omówiony podczas panelu dyskusyjnego przygotowanego przez Polską Federację Szpitali. Do debaty pt. Wytyczne dot. zamówień publicznych na serwisowanie sprzętu medycznego zostaną zaproszeni m.in.: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Izb Lekarskich, dyrektorzy szpitali oraz eksperci start-upów w medycynie. Dyskutanci będą się wspólnie zastanawiać jak optymalizować proces zamówień publicznych w placówkach medycznych.
Czytaj także: Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia