ONKOTAXI – darmowe przejazdy pacjentów onkologicznych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plONKOTAXI – darmowe przejazdy pacjentów onkologicznych - dlaszpitali.pl

ONKOTAXI – darmowe przejazdy pacjentów onkologicznych

opm-onkotaxi-przejazdy-pacjentow-onkologicznych
pani Bożena; źródło: Fundacja Alivia

Choć wszyscy powoli uczymy się funkcjonowania w nowej rzeczywistości, wciąż trwa epidemia COVID-19. Chorzy na raka nadal boją się o swoje życie i zdrowie. Dlatego Fundacja Alivia cały czas prowadzi swoją kampanię i zapewnia pacjentom dojazd do ośrodków medycznych za pomocą bezpłatnych taksówek ONKOTAXI.

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zachowanie rygoru higienicznego oraz dystansu społecznego to dla nich kluczowa kwestia. Dlatego Fundacja Alivia, w ramach kampanii społecznej ONKOOBRONA #CZASWALKI działa, by chronić pacjentów podczas procesu leczenia i na co dzień. W tym tygodniu przekaże ponad 30 000 maseczek i przyłbic najbardziej potrzebującym oddziałom onkologicznym. Maseczki trafią też do podopiecznych Fundacji. Fundacja zapewnia również darmowy i bezpieczny transport do ośrodków onkologicznych wszystkim chorym na raka na terenie całej Polski – ONKOTAXI.

Od 6 kwietnia do 12 maja z bezpłatnych przejazdów skorzystały już 664 osoby. Jedna z nich, Pani Agnieszka Kuźma, powiedziała nam. Jestem podopieczną innej fundacji. Gdy dowiedziałam się, że Alivia pomaga wszystkim chorym, poczułam się zaopiekowana, bezpieczna, byłam spokojna i ogromnie wdzięczna za pomoc. Jechałam do Centrum Onkologii dwa razy –
wykonać badania scyntygrafii kości oraz na wizytę kontrolną. Nie mam samochodu i musiałabym wydać kolejne środki na taksówkę, a sam wykup leków po wizycie kosztował mnie ponad 300 zł. Dlatego taka akcja to coś pięknego.

Pod szyldem ONKOTAXI odbyło się już 1 218 kursów do i z ośrodków onkologicznych. Najdłuższy z nich liczył 1 106 km. Pani Bożena, która podróżowała do Mazowieckiego Szpitala w Wieliszewie, bardzo pozytywnie oceniła sam przejazd. Samochód był czyściutki, a kierowca uprzejmy. Wcześniej na chemioterapię jeździłam pociągiem i podmiejskim autobusem. W czasie pandemii na wizyty podwozi mnie rodzina, znajomi, czy koleżanki córki, ale w tym momencie nie mieli takiej możliwości. Muszę angażować dużo ludzi, korzystać z pomocy innych. To trudne. Na następne podanie też chętnie skorzystam z ONKOTAXI.

Samochody pokonały już 60 901 kilometrów, a taksówkarze spędzili w nich łącznie 977 godzin. Podopieczna Fundacji Alivia, Pani Dorota Głowacka z Bydgoszczy, tak opisała swój kurs: Kierowca był bardzo życzliwy, pytał o moje samopoczucie i przez całą drogę siedział w maseczce, choć dzieliła nas szyba. Czekał na mnie pod szpitalem, aż wizyta się skończyła i wróciliśmy do Bydgoszczy. Dotychczas jechałam najpierw autobusem na dworzec, następnie pociągiem do Warszawy, a potem tramwajem do kliniki. Dzięki ONKOTAXI podróż była dużo krótsza i bardzo wygodna.

W ramach akcji ONKOTAXI każdy chory na nowotwór złośliwy może zgłosić prośbę o transport do i z ośrodka leczenia, szpitala czy przychodni. Wystarczy wypełnić i wysłać formularz dostępny na stronie http://www.alivia.org.pl/onkotaxi lub zadzwonić pod numer 22 100 51 60. Kampania ONKOOBRONA #CZASWALKI nie byłaby możliwa bez hojnego wsparcia darczyńców. To dzięki Bristol Myers Squibb i Janssen Cilag Polska Alivia rozwinęła działania na tak szeroką skalę. Wsparcie Banku BNP Paribas pozwoliło na ich kontynuację. Mazda Polska użyczyła swojej floty aut. Dzięki temu w ramach akcji możliwe są również kursy na dalekich dystansach. Roche Polska również wspiera kampanię, poprzez organizację webinaru dla pacjentów onkologicznych. Teraz do grona partnerów kampanii ONKOOBRONA #CZASWALKI dołączyło Nationale-Nederlanden oraz korporacja iTaxi.

Jesteśmy firmą, dla której ochrona zdrowia i wsparcie osób z chorobami nowotworowymi jest szczególnie ważnym aspektem działalności, który realizujemy od lat. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji pacjenci onkologiczni są grupą szczególnie narażoną. Dlatego mamy nadzieję, że akcja pomoże im w uzyskaniu bezpiecznego dostępu do leczenia oraz pozwoli zminimalizować ryzyko zakażenia wirusemmówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

W Polsce mamy co najmniej milion osób z chorobami nowotworowymi. Dla nich podróż na wizytę lekarską czy badanie w czasie pandemii wiąże się z dużym ryzykiem i stresem. Włączamy się do akcji, bo mamy świadomość jak bardzo ci pacjenci potrzebują wsparcia. Mamy wszelkie możliwości, żeby ułatwić im powrót do zdrowia. Nasze taksówki posiadają specjalne przesłony, które oddzielają kierowcę od pasażera, pojazdy są wyposażone także w płyny dezynfekujące. Ponadto ozonujemy pojazdy, a taksówkarze są przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa. To wszystko znacząco zwiększa bezpieczeństwo poruszania się pasażerów. Dopóki będzie potrzeba, będziemy wspierać akcjęmówi Jarosław Grabowski, CEO iTaxi.

Kampanię ONKOOBRONA współfinansują także darczyńcy indywidualni. Prawie 300 osób wpłaciło środki na zbiórkę prowadzoną na portalu Facebook. Udało się zebrać niemal 30 000 zł na zakup środków ochronnych i bezpieczne przejazdy. Zbiórka cały czas trwa.

W imieniu wszystkich zmagających się z chorobą nowotworową serdecznie dziękuję za to, że w tym trudnym czasie wspierają Państwo nasze działania. Wierzymy, że moc tkwi w ludziach oraz ich solidarności. I nawet jeśli przychodzi nam walczyć z rakiem i wirusem jednocześnie – działając razem walczymy skuteczniejmówi Agata Polińska, prezes Fundacji.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Rak jajnika nie poczeka na szczepionkę przeciwko COVID-19

Komentarze

Sklep

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

175,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.