Wrocławskie Forum Kardiologiczne. 5-lecie Instytutu Chorób Serca - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWrocławskie Forum Kardiologiczne. 5-lecie Instytutu Chorób Serca - dlaszpitali.pl

Wrocławskie Forum Kardiologiczne. 5-lecie Instytutu Chorób Serca

opm-dlaszpital-wroclawskie-forum-kardiologiczne-5-lecie-instytutu-chorob-serca

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykłe wydarzenie kardiologiczne – Wrocławskie Forum Kardiologiczne, połączone z uroczystością 5. rocznicy istnienia Instytutu Chorób Serca we Wrocławiu. Zaplanowaliśmy dwudniową konferencję stacjonarną, gdzie poza wykładami, realizowane będą także sesje warsztatowe, na kilku salach jednocześnie, a to wszystko by zgłębić najnowsze osiągnięcia oraz najbardziej palące tematy z zakresu kardiologii. Zapraszamy – dołączcie Państwo do nas we Wrocławiu w dniach 23-24 lutego 2024 roku!

W programie Konferencji m.in.: Sesje najciekawszych przypadków z 5-lecia IChS Nowoczesne podejścia i innowacyjne metody leczenia – omówienie najskuteczniejszych praktyk. Zintegrowane obrazowanie multimodalne Wyzwania w elektrofizjologii A.D. 2024: Nowe metody, nowe problemy – analiza wyzwań w dziedzinie elektrofizjologii w obecnym roku. Niewydolność serca – od rozpoznania do personalizowanego leczenia: Skomplikowane zagadnienia diagnostyczne i kompleksowe podejście do leczenia niewydolności serca. Sarkoidoza serca – choroba rzadka, czy niedostatecznie rozpoznawana? Przegląd przypadków klinicznych z najnowszymi doniesieniami dotyczącymi tej rzadkiej choroby. Kardiomiopatia – diagnostyka, biopsja, leczenie: Nowoczesne podejścia do diagnostyki i leczenia kardiomiopatii. Implementacja zaleceń ESC i ESH w polskich warunkach: Omówienie wyzwań związanych z adaptacją międzynarodowych zaleceń do lokalnej praktyki. Nadciśnienie tętnicze, zaburzenia metaboliczne, ostre zespoły wieńcowe: Nowe wytyczne i podejścia terapeutyczne. Warsztaty praktyczne: Najczęstsze błędy w interpretacji zapisu EKG: Praktyczne szkolenie dla lekarzy. Sesja jubileuszowa: Instytut Chorób Serca we Wrocławiu – pierwsze 5 lat za nami.

Przyłączcie się do nas, aby wspólnie zgłębiać najnowsze osiągnięcia, dzielić się wiedzą oraz doświadczeniami z wiodącymi ekspertami z dziedziny kardiologii.

Serdecznie zapraszamy do udziału we Wrocławskim Forum Kardiologicznym, gdzie serce medycyny bije najmocniej!

Komitet Naukowy i Organizacyjny:

prof. dr hab. n. med. Piotr Ponikowski

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Reczuch

Szczegóły oraz rejestracja na stronie internetowej: sympomed.pl/forum

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 1/2024

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne