VIII Zjazd Naukowego Polskiego Towarzystwa Kardiodiabetologicznego - dlaszpitali.pl

VIII Zjazd Naukowego Polskiego Towarzystwa Kardiodiabetologicznego

Z przyjemnością informujemy, że ósma edycja Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Kardiodiabetologicznego odbędzie się w dniach 16-18 września 2021 roku. Planowanym miejscem jest Toruń. W Zjeździe uczestniczyć będzie ponad czterysta osób.

Jak zazwyczaj, Zjazd naszego Towarzystwa stanowić będzie platformę wymiany doświadczeń lekarzy zajmujących się: otyłością, chorobami serca, cukrzycą z jej najpoważniejszymi powikłaniami naczyniowymi.

W ramach Zjazdu PTKD organizowane będą warsztaty kardiodiabetologiczne, obejmujące zajęcia praktyczne z technik obrazowania serca, naczyń i innych organów wewnętrznych (USG jamy brzusznej i gruczołu tarczowego, USG-D naczyń krwionośnych, ECHO serca, angiografii i koronarografii), a także monitorowania glikemii (w tym systemami ciągłego monitorowania glikemii) i prowadzenia ciągłych wlewów insuliny.

Program Zjazdu obejmować będzie sesje naukowe poświęcone aktualnym problemom diabetologii i kardiologii z uwzględnieniem leczenia zaburzeń lipidowych, nadciśnienia tętniczego, nadwagi i otyłości. W sposób szczególny zwracać będziemy uwagę na „wspólny grunt” wielu specjalności medycznych zajmujących się diagnostyką i leczeniem powikłań naczyniowych – głównego problemu zwiększającego śmiertelność naszych chorych i narastający problem inwalidztwa wynikającego z tych powikłań. Wykłady prowadzić będą wybitni naukowcy i praktycy w dziedzinach kardiologii, diabetologii i powikłań naczyniowych.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.