III Lubelsko-Krakowskie Dni Chirurgiczne Choroby Przełyku i Żołądka - dlaszpitali.pl

III Lubelsko-Krakowskie Dni Chirurgiczne Choroby Przełyku i Żołądka

opm-lubelsko-krakowskie-dni-chirurgiczne

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

w imieniu własnym oraz Krakowskiego Oddziału Towarzystwa Chirurgów Polskich i Lubelskiego Oddziału Towarzystwa Chirurgów Polskich zapraszamy do udziału w III Lubelsko-Krakowskich Dniach Chirurgicznych, których tematem przewodnim są choroby przełyku i żołądka. Konferencja odbędzie się w Krakowie w dniach 15-16 maja 2020 roku.

Będzie to już kolejna, III edycja Lubelsko-Krakowskich Dni Chirurgicznych. Poprzednie, zakończone sukcesem, odbyły się w Krakowie w 2018 roku oraz w Lublinie w 2019 roku. Postanowiliśmy kontynuować organizację spotkań chirurgów z regionu Lubelszczyzny i Małopolski. Spotkania te, poza wartością naukową, mają charakter integracyjny dla środowiska chirurgów. Są także doskonałą okazją do pogłębiania wieloletniej współpracy między lekarzami reprezentującymi ośrodki chirurgiczne z Krakowa i Lublina.

W historii chirurgii polskiej 2020 rok będzie wyjątkowy, gdyż w tym roku mija 170. rocznica urodzin Jana Mikulicza-Radeckiego i Ludwika Rydygiera oraz 100. rocznica śmierci Ludwika Rydygiera i 115. rocznica śmierci Jana Mikulicza-Radeckiego, bezsprzecznie związanych z historią chirurgii polskiej, szczególnie z historią chirurgii krakowskiej.

Zapraszając do Krakowa, miejsca powstania polskiej chirurgii uniwersyteckiej i Towarzystwa Chirurgów Polskich, mamy nadzieję, że na długo pozostaną w Państwa pamięci zarówno wydarzenia naukowe, jak i spotkania towarzyskie.

Konferencja nie byłaby możliwa bez współpracy wielu chirurgów lubelskich i małopolskich oraz bez wsparcia partnerów i sponsorów.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Konferencji

Prof. dr hab. n. med. Piotr Richter, Kierownik I Katedry Chirurgii Ogólnej i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Wallner, Kierownik II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.