3. Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej - dlaszpitali.pl

3. Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej

Szanowni Państwo,

Drodzy Koleżanki i Koledzy,

Szybkimi krokami zbliża się termin już III Międzynarodowego Kongresu Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej. W dniach 22-24 września 2022 roku Lublin po raz kolejny będzie gościł światowej sławy ekspertów w zakresie technologicznie zaawansowanych operacji minimalnie inwazyjnych. Staje się już regułą, że co dwa lata spotykamy się w pięknym mieście na styku tradycji wielu kultur w symbolicznym miejscu, jakim jest nowoczesne Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego III Międzynarodowego Kongresu Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej mamy zaszczyt zaprosić Państwa do aktywnego udziału w tym tak ważnym dla naszego środowiska wydarzeniu. Tradycyjnie w programie naukowym Kongresu zaplanowane są sesje obejmujące wybrane dziedziny chirurgii minimalnie inwazyjnej, przede wszystkim w zakresie chorób układu pokarmowego, rozwoju nowych metod symulacyjnych kształcenia podyplomowego rezydentów, wdrażania nowych technik zabiegowych i technologii medycznych w chirurgii ogólnej i praktycznie we wszystkich dyscyplinach zabiegowych, perspektyw chirurgii robotowej, interdyscyplinarnej współpracy międzynarodowej. W Kongresie weźmie udział grono znakomitych chirurgów reprezentujących uznane ośrodki chirurgii minimalnie inwazyjnej z Polski i całego świata.

Mając w pamięci poprzednie, doskonale przyjęte edycje Kongresu, wysoki poziom merytoryczny sesji, wielu z nas z niecierpliwością oczekuje na możliwość bezpośredniego uczestnictwa w spotkaniach naukowych. Niestety nie wiemy, jaka będzie ostateczna formuła tegorocznego spotkania. Kolejne fale pandemii COVID-19 czynią wszelkie plany niepewnymi. Poza sesjami stacjonarnymi rozważamy również formułę hybrydowych obrad, częściowo lub całkowicie online. Nie zmienia to faktu, że jako Organizatorzy dołożymy wszelkich starań, aby III Międzynarodowy Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej w Lublinie spełnił Państwa oczekiwania zapoznania się z aktualnymi osiągnięciami w zakresie chirurgii minimalnie inwazyjnej oraz zapewnił możliwość wymiany poglądów z ekspertami i wzięcia udziału w spotkaniach towarzyskich.

Zapraszamy do Lublina.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego