System recyrkulacji sal operacyjnych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSystem recyrkulacji sal operacyjnych - dlaszpitali.pl
Reklama
art. sponsorowany

System recyrkulacji sal operacyjnych firmy Weiss Klimatechnik GmbH

Recyrkulacja w sali operacyjnej zapewnia oszczędności w zakresie eksploatacyjnym oraz inwestycyjnym. Wykorzystując uzdatnione już powietrze z pomieszczenia, nie musimy go ponownie ogrzewać zimą czy chłodzić latem, co przy dużej powierzchni nawiewu (stropu laminarnego) zapewnia znaczne oszczędności energetyczne. Recyrkulacja daje również oszczędności inwestycyjne, gdyż pociąga za sobą mniejsze wydajnościowo urządzenia klimatyzacyjne, a także mniejsze przekroje kanałów wentylacyjnych, zatem zmniejsza koszty i ułatwia wykonanie instalacji klimatyzacji.

Obecnie najchętniej stosowaną formą recyrkulacji na świecie jest stosowanie stropów laminarnych ze zintegrowanymi modułami recyrkulacyjnymi, które w całości podwieszane są w obrębie przestrzeni sufitu podwieszanego. Wychodząc naprzeciw niniejszym trendom i zapotrzebowaniu rynku, firma Weiss Klimatechnik GmbH (światowy lider w dziedzinie klimatyzacji i pomieszczeń czystych) od lat stosuje Stropy Laminarne z Recyrkulacją typu ULA, w których wyeliminowana została całkowicie potrzeba stosowania instalacji kanałowej łączącej strop laminarny z modułami recyrkulacyjnymi, gdyż są one integralną jego częścią.

Urządzenia te z dużym sukcesem stosowane są w Polsce już od ponad dekady. Obecnie istnieje kilkadziesiąt sal operacyjnych działających w oparciu o powyższe rozwiązanie oraz kilka tysięcy na całym świecie. O skuteczności tego systemu przemawia również fakt, iż na rynku polskim pojawiły się „podobne” urządzenia próbujące dorównać skuteczności ich oryginałom. W tym przypadku „podobne” robi dużą różnicę – szczególnie analizując skuteczność i bezpieczeństwo pracy tych urządzeń. Aby zauważyć różnicę urządzeń firmy Weiss Klimatechnik GmbH w stosunku do tych „podobnych” rozwiązań, musimy zwrócić uwagę na główne elementy decydujące o skuteczności ich działania. Oto kilka z nich:

  • najwyższa jakość wykonania i powtarzalność każdego wyprodukowanego produktu – potwierdzone certyfikatem systemu zarządzania w zakresie „Projektowanie, produkcja i sprzedaż urządzeń i systemów z dziedziny klimatyzacji oraz serwis tych produktów” według EN ISO 9001:2015 wydany przez jednostkę notyfikującą TÜV;
  • laminarny przepływ powietrza w każdym zaoferowanym stropie oraz zgodność wykonania go według normy DIN 1946-4 potwierdzone certyfikatem jednostki notyfikowanej (a nie jedynie obietnicy producenta wynikającej z braku przepisów w Polsce, które nie wymuszają nawet potwierdzenia faktycznej laminarności przepływu urządzeń po ich uruchomieniu);
  • zastosowanie konstrukcji samonośnej wykonanej z aluminium anodyzowanego – dającej gwarancję, wytrzymałości i sztywności stropu przy zachowaniu System recyrkulacji sal operacyjnych firmy Weiss Klimatechnik GmbH jego lekkości. (Sztywność stropu to przede wszystkim warunek zachowania szczelności filtrów, tj. przylegania ich do ramy obudowy w czasie jego wieloletniej pracy bez względu na drobne przemieszczenia w obrębie stropu betonowego);
  • zaawansowana automatyka – pozwalająca na skuteczną i stabilną pracę urządzenia pomimo zmian w zakresie parametrów długofalowej pracy filtrów HEPA, jak i różnic temperaturowych pojawiających się w obrębie pola operacyjnego.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że Stropy Laminarne z Recyrkulacją typu ULA.4 posiadają unikatowe rozwiązania opcjonalne: nawiew dyferencjalny – skuteczniej eliminuje wszelkie zanieczyszczenia z pola operacyjnego, kurtynę powietrzną (wydłużającą strugę laminarną), która jest bezkolizyjna i nie wymaga czyszczenia, monitor cząstek CPM (Continuous Particle Monitoring) do monitorowania czystości pyłowej powietrza w trakcie trwania operacji oraz ekstraktor do wyciągania dymów chirurgicznych.

Zatem jeśli tylko wysokość sali operacyjnej pozwala na zastosowanie Stropu Laminarnego z Recyrkulacją typu ULA, którego głębokość wynosi już od 480 mm, to warto sięgnąć po sprawdzone i dostępne rozwiązanie oraz uprościć sobie trudy żmudnej pracy projektowej, a przy tym obniżyć koszty inwestycyjne i eksploatacyjne całej instalacji!

MED Technik Polska Sp. z o.o.

ul. Marywilska 34i, 03-228 Warszawa

tel. 22 824 04 11

biuro@medtechnik.pl, www.medtechnik.pl

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.